Simülasyon Çağı - Yalın Alpay - Boş Modern Sohbetler B05

  görünümler 188,416

Flu TV

11 aylar önce

#SimülasyonÇağı #YalınAlpay #BoşModernSohbetler
TÜM BÖLÜMLER İÇİN: bosmodern.flutv.online
Yoksa hepimiz bir simülasyon içinde mi yaşıyoruz?
Yalın Alpay ve İlker Canikligil Baudrillard'dan yola çıkarak imajların dünyasını, simülasyonları ve gerçekliği konuşuyor.
FluTV "Dünyanın En Otantik İçeriklerini Sunan" yepyeni bir dijital platformdur. Videolardan haberdar olmak için lütfen abone olun.
Kanalımıza katılın: uye.flutv.me
Patreon destek sayfamız: flutv.me
Kanal: flutv.online
Twitter: flutivi
Instagram: flutv.online

YORUMLAR
Bulent Yürik
Bulent Yürik 7 gün önce
Post modern cağ kavramına karşı duran görüşleri de tartışırsanız sevinirim
Oya Z.
Oya Z. Aylar önce
"Yaratıcılık her zaman yanlış okumayla ilintili" Mesele bu işte ya, harikasınız Yalın Alpay
mehmet zeka
mehmet zeka Aylar önce
Harikasınız
malibu
malibu Aylar önce
Yalın Alpay ft. İlker Canikligil - Kodlandım Gülüşüne
Fulya Sertel
Fulya Sertel Aylar önce
Her saniyesi bilgi, imajın arkasına saklanmayan dolu dolu bir içerik 😅💯 🧠
platonik filofOz
platonik filofOz Aylar önce
19:30 bu yorumun bir yönetmenden geliyor olması, esas şaşılması gereken durum. sinemanın yaptığı size nasıl sevişeceğinizi öğretmek değil, nasıl sevişildiğini göstermek. Tabii ki siz ışıklarları söndürüp ve gözlerinizi kapatarak kendinizden geçmeye devam ederken, bir yandan da seviştiğinizi sanmakta özgürsünüz 😒
platonik filofOz
platonik filofOz Aylar önce
30:16 hissettiklerimizi değiştirmenin hiçbir yolu olmadığını mı söylemeye çalışıyorsunuz hu hayatta 😔
platonik filofOz
platonik filofOz Aylar önce
30:10 etkileyemeyeceğimiz şey derken 😒
platonik filofOz
platonik filofOz Aylar önce
28:11 😭
platonik filofOz
platonik filofOz Aylar önce
27:58 🤐
Canan P.
Canan P. Aylar önce
Sohbeti süper ikili, ikinci kez dinliyorum 👍
Damla Gok
Damla Gok Aylar önce
keşke beni yalın alpay doğursaydı
Mehmet Ufuk
Mehmet Ufuk Aylar önce
Bu konulara ilgi gösterenler erkek ağırlıklı, bunu yorum yapanlardan anlıyoruz. Kadın, erkek 1/10
Gündoğan Kazancı
Gündoğan Kazancı Aylar önce
Konuşmanız hep 'insanlarin sınırlı bakış açıları' referans alınarak ilerlemiş Siyaset ve sanatı tamaman beşeri bilimler üzerinden tartışıyorsunuz yani asıl gerceklikten bihaber, salt kitlesel uyku halinde 'köleler'in zihinlerindekinden söz ediyorsunuz. Yani iki adet Ali Desidero muhabbet etmiyor da iki adet Ali Desideronun muhabbetini konuşan entel gibisiniz. So what about truth? Hanginizin umurunda ki; bulmuşsunuz safları iyice enayileştirme yolunu, "gerçek kimin umurunda?" tarzında eğleniyorsunuz. Dünyayı ele geçirmeye kalkan kötü karakterlerden ne farkınız kaldı?
Erhan Ertuç
Erhan Ertuç Aylar önce
Süreksiz olanın gerçekliği sürekli olanın gerçekliğinden daha az üzüyor beni. Ama etkiyemediğim iki senaryodan hangisinde daha az üzüleceğim konusunda bir seçim yapmak da ayrı bir anlamsızlığa sürüklüyor. İlker hocanın dediği gibi “ne yapalım” diyip duruyorum kendime
Yüşa Taşkın
Yüşa Taşkın Aylar önce
Yalın hocanın karizması çok iyi.. Selam diyemem ben kendisine. Korkarım.
Murat Tatar
Murat Tatar 2 aylar önce
18:18 Yalın Hocam, *Arttırılmış Gerçeklik* tanımı karmaşaya yol açıyor. Çünkü; Uzun yıllardır Terminatörün gördüğü gibi görüntüler için kullanıyor. *Sanal Gerçeklik:* tamamen sanal bir dünya sunarken, *Arttırılmış Gerçeklik:* gerçek nesneler üzerine ısı/yaş/isim/eczane için oklar.. gibi ilave bilgiler ekliyor. *Karma Gerçeklik:* bir üstteki ilave bilgi ve görsellerin, gerçek bir masa yüzeyini algılayıp onun üzerindeymiş gibi durması, gözlüğün ürettiği animasyon bir karakterin, odadaki gerçek bir direğin arkasına geçtiğinde, gövdesinin bir kısmının kaybolup, sadece direkten taşan kısımlarının görünmesi gibi, arttırılmış gerçeklik ile gerçek gerçekliği harmanlayarak sunuyor. (Bkz Magic Leap) Diğer yandan; Arttırılmış Gerçeklik deyince, _gerçeği güçlendiren, çoğaltan.._ vb benzeri anlamlar çağıştırıyor lakin özü itibariyle gerçeği saptıran, sığlaştıran, ek bilgi veriyor gibi olsa da aslında tam da bununla gerçeğin sekerek başka yönde algılanmasına sebep olan bir durumdan bahsediyoruz. Bozucu Gerçeklik, Değiştirici Gerçeklik, Abartılı Gerçeklik, Abartıcı Gerçeklik veya Recursive/Özyenileyen Gerçeklik benzeri tanımlar, nihai anlam için sanki daha uyumlu gibi..
Ali Altıparmak
Ali Altıparmak 2 aylar önce
Ömrünüz uzun, zamanınız bereketli olsun 💛
Serdar islam
Serdar islam 2 aylar önce
Keske Türkiye de ki insanlar insanlarımız şu konuşan arkadaş gibi kültürlü olsalardı ama biz demirin tuncuna insanın comarina kaldik
SaintGermain Kont
SaintGermain Kont 2 aylar önce
Baudrillard aksine Sorbonne mezunu almanca bölümünü bitirmiş. Evet belki Derrida (aynı zamanda Harvardlıydı) ve diğerleri gibi Ecole Normale Superieure'den çıkışlı olmayabilir. Ama adam Sorbonne'lu :) Baudrillard'ın biraz geri düşmesinin sebebi bunların hiçbiri değil, daha çok "Foucault'yu Unutmak" adlı tuhaf kitabı kaleme almış olması, asistanlığını yaptığı okulda Foucaultcu olunca adamın doktorasını alması bile geciktirilmiş : ) (Kaynak: Didier Eribon) Eh kitap fazla tüy siklet argümanlarının dışında, sadece Foucault değil, pek çok ismin (Lacan gibi) nasibini aldığı bir reddiye, analizlerinde düşünceleri geç gelen teoriler olarak görüyor : ) İyi de arkadaşım felsefe ideoloji değil ki sana geleceğe yönelik konuşsun, Hegel'in dediği gibi Minerva'nın baykuşu alacakaranlıkta kanatlarını açar, olaylar olur biter felsefe değerlendirmesini yapar. Nihayetinde ileriye doğru yaşar geriye doğru anlarız, resmin tamamlanması böyle olur. Simülasyon ve Simülakr kitabı Platon'un Mağara Alegorisinin çağdaş dünyamıza uyarlanışı gibi gelir bana, çünkü Baudrillard, Gadamer gibi temsili ontolojik bir değer kaybı olarak görmez, tam tersi Platon gibi temsili ontolojik bir kayıp olarak niteler :) Bu arada saydığınız isimler hiç öyle Fransa'da çıktıklarında rock star gibi adamlar değildi. Deleuze, Foucault Paris 8 Vicennes gibi marjinal üniversitelerde ders verdiler. Foucault'nun Ecole Normale'deki dersleri çok sonra, yani Derrida ve Foucault özelinde önce İngilizce konuşulan dünyada dikkat çektiler daha sonra Fransa'da meşur oldular.
SaintGermain Kont
SaintGermain Kont 2 aylar önce
@Flu TV katılmıyorum
Flu TV
Flu TV 2 aylar önce
Sorbonne Marmara Uni. Gibi bir seydir
Ömer Egin
Ömer Egin 2 aylar önce
Saygıdeğer İlker Canikligil, bu denli entellektüel isimlerle kurduğunuz bu gerçeklik sunumlarınızı entellektüellerin çekildiği yerlerden bir olarak kabul ediyorum. Acaba koşullar gereği tüm bu dağarcığı estetiğin içine tıkıştırmak zorunda kalır mısınız, bunu merak ettim. Bir de bilginize hürmeten, emeğinizi takdiren size de ayrıca teşekkür ediyorum.
Ömer Egin
Ömer Egin 2 aylar önce
Bu videoyu Üç defa izledim. kesmedi, şimdi de not alarak izliyorum. Şu an 14. dk ve iki tam A4 sayfası doldu. Devam. Baudrillard'ın Simulakrlar ve Simülasyon adlı eseri de yanıbaşımda. (Doğu-Batı y.) Okumaya da başladım. Aynı anda her şeyi estetiğin içine sığdırmaya mı çalışıyorum acaba, size de duyurduğuma göre.. Neyse.. İlker Bey, çok rica ediyorum, benim Dört defa izlememden dolayı kazandığınız meblağı ve 2.5 tl katılım ücretini Yalın Alpay hocaya ve herkeslerinize pay ederken paydanız Yalın hoca olsun. (Ne demek istediysem artık.. Önemli olan ikna etmem idi. Retorika.) .. (Yalın hocam, absürt oldu ama söylediğim her şey gerçek. Şimdi benim yaptığım abartı "artırılmış gerçeklik" oluyor mu? Bir hyper gerçek evren kurdum mu? Gülümseyerek cevap veriniz lütfen.
Fatih Altın
Fatih Altın 3 aylar önce
Hocam neden cogu entellektuelin yolu Buyukada'dan geciyor anlamis degilim :) Turkiye'nin Hindistan'i sanki tasinanlar genelde aydinlanip cikiyor :)
Erdal Ördek
Erdal Ördek 3 aylar önce
Negation der Negation...
karl ankara
karl ankara 3 aylar önce
Yalın Alpay gerçek değil inanmayın. Gelecekten gönderildi bu adam.
A Y
A Y 3 aylar önce
İzlediğim en ilginç programlardan biriydi, teşekkürler emekleriniz için.
Ugur Torun
Ugur Torun 3 aylar önce
Baudrillard'a da Profetik demezsiniz İlker Bey
Özgen
Özgen 3 aylar önce
Bicimin icerigin onune gecmesi. Icinde yasadigimiz bu donem daha iyi ozetlenemezdi heralde
Mustafa Köse
Mustafa Köse 3 aylar önce
Allah aşkına birisi bana açıklayabilir mi bunlar neden podcast olarak spotify'da yok
egemen sahin
egemen sahin 3 aylar önce
Kütüphanesinde Brian O'Doherty' nin Beyaz Küpün içinde kitabının olması hoşuma gitti.
Serdar Kuş
Serdar Kuş 4 aylar önce
Güzel sohbetti, ağzınıza sağlık. Ancak başından sonuna kadar bahsettiğiniz "imaj" meselesi hakkında nacizane bir iki kelime yazacağım. İmaj genel anlamıyla sizin de anlattığınız gibi, içerikten ziyade onun sıkıştırılmış bir output'u, yansıması. Ama genel olarak her şey böyledir. Bir gerçekliğin içeriğini herkes bilmek zorunda değildir, imaj yansıma yeterlidir. Mesela bir arabanın şanzımanındaki dişlilerin diş sayısını kimse bilmez. Ama arabanın vitesiyle bir şeyler yaptığı için içeride bir şeyler olduğunu bilir. Kaldı ki tüm gerçeklik aslında imaj'lar bütünüdür, arabanın içindeki dişliyi görsek bile o dişli gördüğümüz gibi olmayabilir, o dişliyi de gözlerimiz ve diğer duyu organlarımız bir imaj haline getirip bizim gerçekliğimizi yaratır. Nacizane görüşüm o ki, bahsettiğiniz imaj meselesi simulasyon terorisini doğrulayacak yada yalanlayabilecek bir mesele değildir.
Eylül Öztürk
Eylül Öztürk 4 aylar önce
yalın hocam olur da bu yorumu görürseniz bu gömlek size çok yakışmış
Tamer Yıldırım
Tamer Yıldırım 4 aylar önce
Bulaşık yıkarken açıyorum kanalı. Bu bölümü üçüncü dinleyişim ama bir türlü beğenmeye vaktim olmamış. :D Üst düzey içerikleriniz için teşekkürler İlker Bey. Türk TRpost’unun en iyi videolarının konuşmacısı olarak size de ayrıca teşekkürler Yalın Bey.
kkutsalm
kkutsalm 4 aylar önce
Yalın Alpay abinin muzdarip olduğu durumun adı (2003-2009'da geçen olay) Derealizasyon. Aynı durumdan bende çektim. Öylesine yaşıyor gibi hissediyorsunuz aynı dediği gibi sanki hayatı ekrandan izliyor ya da başka bir bedenin zihninin içinde sıkışmış gibi hissediyorsunuz. Beyin o yaşadığınız zor zamanlarda bir koruma mekanizması oluşturarak sizi bu duruma getiriyor. Tabi stresli zamanlar bitince normale dönüyorsunuz. Videoda duyunca yazayım dedim.
defne nazlı baş
defne nazlı baş 4 aylar önce
Yalın Alpay hocayı çok seviyorum.
gregor samsa
gregor samsa 4 aylar önce
2:20 belki gerçekten uçak yakıtı kokusundandır.
gül aslan
gül aslan 4 aylar önce
Fatih Terim de konu oldu ya geyiğin zirvesi 😂
nesegul cıftcı PDR
nesegul cıftcı PDR 4 aylar önce
Müthiş
Mind off
Mind off 4 aylar önce
ilker canikligil tipki videoda anlatildigi gibi, yorum kisminda belli düşünce kaliplarina kalp birakmis "hocam sizi seviyoruz, süpersiniz vs.." okuma sadece hobi değil ders cikartip davranisina yansittigin bir etkinlik olmali.
Rotinda Dalmış
Rotinda Dalmış 4 aylar önce
Arkada çalan müziğin adı ne
Rotinda Dalmış
Rotinda Dalmış 4 aylar önce
Rica ederim
Rotinda Dalmış
Rotinda Dalmış 4 aylar önce
Saol
Rotinda Dalmış
Rotinda Dalmış 4 aylar önce
Parisian bu Kevin macleod
Hilal Çelebi
Hilal Çelebi 4 aylar önce
İbadet yerleride similasyon için abartılı yapılmış ozaman.. tüm dinlerin mabetleri abartılı. Söylenilen şeyler oraya gelenlerin hep duyduğu şeyler aslında.
Muharrem Acar
Muharrem Acar 4 aylar önce
19:00 Kreşendo
mabelle lotte
mabelle lotte 4 aylar önce
O kadar boş bir insan değilim fakat biraz boş bir insanmışım sanırım. Sjdj damn you. konuşulan refleri anlamakta zorlu cektim.
Zenza
Zenza 4 aylar önce
Super ya. 🖤
Seyfeddin
Seyfeddin 4 aylar önce
Bu videonun içinde yaşamak istiyorum
Prometheus Desmotes
Prometheus Desmotes 5 aylar önce
böyle adamların bol bol konusması lazım. Türk milletinin yegane sorunu felsefeye karşı alerjik olmasıdır. Bu alerji nedeniyle bilim yok, teknoloji yok, insan hakları yok, hukuk yok, demokrasi yok... bol bol hamaset var, gariban edebiyatı var, gaz var, gazla çalışan çomar var...
x x
x x 5 aylar önce
olayların başıboşlugu, anlamsızlığı, salıverilmişliği falan filan, böyle konuşmalar iyi geliyor tüm bunlar içinde kendime iyi hissetirebilen, bir tık daha gerçek gibi bir şey bu.
Ergin SAHIN
Ergin SAHIN 5 aylar önce
etkileyemeyeceksek niye barışalım? çıkarız oyundan, tekrar sokarlarsa, tekrar farkedersek tekrar çıkarız :) ben ne düşüneyim, sistemin sahibi düşünsün.
Furkan Tan
Furkan Tan 6 aylar önce
Efsane bir bölümdü. Çok çok teşekkür ederim. İyi ki varsınız:)
Esra Seyran
Esra Seyran 6 aylar önce
Esg politic dogrucusundan kurtulmakla cok faydali bir is yaptiniz.
Aysun Ermiş
Aysun Ermiş 6 aylar önce
Yaaa Emrah hocam yuvaya dööönnn
eskerilk
eskerilk 7 aylar önce
Keşke daha sık olsa boş modern sohbetler
Ethem kardaş
Ethem kardaş 7 aylar önce
Derdimi anlatamadığım insanlar ile konuşunca çok üzülüyorum Yalın beyi de zar zor anlıyorum.. Yalın beye gerçekten çok üzüldüm :)
Oğulcan Özkan
Oğulcan Özkan 7 aylar önce
Ne kadar da "lan ben de böyle düşünmüştüm!" bir bölüm..
Muhammet Ali Akkaya
Muhammet Ali Akkaya 7 aylar önce
Süleyman Çakır ve hypergerçek cenaze namazı 😅😅😅😅😅
Lemia Aydan
Lemia Aydan 7 aylar önce
Yaşam içerikten çok biçimle hemhal oldukça, içeriğin herhangi bir şekilde boşa çıktığına şahit oluruz hem de her yerde... Her şey çok cafcaflı çok kışkırtıcı çok ciyaklı oldukça işte dünya yada gördüklerimiz FLU laşmıştır. belki de bu renk bulanmasında bir mana bir ifade bulacak seçicilik kalmadığı için insan beyni fluyu algılar onu tanımlar... genelleme tek gerçekliktir artık...özgünlük kalmamıştır
ferhat oner
ferhat oner 7 aylar önce
90ların ünlü spriete reklam sloganı "Susuzluk hiç bir şeydir. İmaj herşey."
Başarı Tv
Başarı Tv 7 aylar önce
İzlerken yaniniza kalem kagit alip, bilmediklerimizi not alip, video bittikten sonra anlamlarini ve neyden bahsettigini anlayip, yeniden izlemek ve cok susadiktan sonra su içmek hissini hissedebilmek gerekiyor👍 emeginize saglik
elçin güner
elçin güner 7 aylar önce
Sayın Flu tv, Yalın hocam ile etik bir atmosfer yaratabilir misiniz? Madem konu imajlardan açıldı bir konu da Gattaca filmi üzerine gelebilir mi? Malum 1997 yapımı. Düşüncelerinizi merak ediyorum
sevcan gungordu
sevcan gungordu 7 aylar önce
💖
MEHMET DEMIRAYAK
MEHMET DEMIRAYAK 7 aylar önce
Müthişsiniz,iyi ki varsınız
Mustafa
Mustafa 7 aylar önce
Bu kadar kaliteli sohbet fazla sanki :) Bayılarak izliyoruz hocam emeğinize sağlık...
Burçin Bozkir
Burçin Bozkir 7 aylar önce
Şu kanaldaki bazı videoları birden fazla like etkileşimi yapabilme şansımız olsa keşke :D Yalın beye ithafen acaba mevcut zaman diliminde post truth denilen şekilciliği yenebilecek bir sosyal medya yapmak ve bunu insanlığa sevdirme/kullandırma şansımız var mı diye sormak isterdim.
Tolga Celik
Tolga Celik 7 aylar önce
Tarih serisi ile abone olma, felsefe serisi ile öğrenci üye, bu seri ile yeni mezun... İlker böyle devam edersen 1 yıla kalmaz maaşı flu tv hesaplarına yönlendireceğim XD
Ahmet Anıl Gürakan
Ahmet Anıl Gürakan 7 aylar önce
Yalın Alpay 👏👏
AustralianTurk
AustralianTurk 8 aylar önce
Iqu arttıran sohbetler için teşekkürler.
AustralianTurk
AustralianTurk 8 aylar önce
Kaliteli beyinler kaliteli içerikler izler.
AustralianTurk
AustralianTurk 8 aylar önce
Türkiye 'nin elit beyinleri.
ibrahim öztürk
ibrahim öztürk 8 aylar önce
İlginç bilgiler: Matrix'in daha en başlarında Baudrillard'ın Simülakrlar ve Simülasyon kitabı görünür, kitabın açıldığı yer ''Nihilizm Üzerine'' kısmıdır. Matrix'in devam filmleri için Baudrillard'a danışmanlık teklif edilir fakat Baudrillard teklifi reddeder.
Ismail Yagiz
Ismail Yagiz 8 aylar önce
Bu simulasyon konusmasi yillar once izledigim ve beni cok etkileyen bir filmi hatirlatti. Sanal acilisa davetli bir suru insan, simulasyon bir supermarket.::) www.imdb.com/title/tt0402906/awards?ref_=tt_awd
Ismail Yagiz
Ismail Yagiz 8 aylar önce
Bas donmesi kravat ve ruhun bunalmisligi ile ilgili degildi muhtemelen. Ucak yakiti bir neden olabilir kesinlikle. Ama size daha ilginc birsey soyleyecegim. Bazi mekanlar insanoglunun algisini bozuyor. Muhtemelen derinlik, isik veya ses uyarilari algilayabildigimiz frekanslarin uzerinde ve birbirleriyle kombine oldugu zaman muthis bir bunalti, huzursuzluk, basdonmeleri, uyku problemleri dogurabiliyor. Mekanlarin etkisini (ki tam tersi de mumkun, bazen girdiginiz mekanlar size cok guzel huzur verir) buram buram hissettiren bir muze Kalsruhe de var. Yillar once arkadasimizla gezip ciktigimizda ne oldugunu anlayamadigimiz bir tuhaf sikinti ve huzursuzluk ile cikmistik. www.karlsruhe-erleben.de/media/attraktionen/ZKM-Zentrum-fuer-Kunst-und-Medien
ZIUKH
ZIUKH 8 aylar önce
Bu, bugüne kadar en çok kafamı açan şeylerden biri oldu. Altıncı kez dinlediğimi de söylemem lazım çünkü zihnime layığıyla tesir etmesi için zaman zaman tekrar dinlemem gerekti. Muazzam ya.
Caner Kızılöz
Caner Kızılöz 9 aylar önce
bildiğim kadarıyla havaalanı radarları baş dönmesi yapar
Nisa Arslan
Nisa Arslan 9 aylar önce
Hozom, telefonuma boş modern sohbetler bildirimi düşmüyo diye bi ay öncesine geldim, ne çeşit bi simülasyon bu?
Emin Ahmet
Emin Ahmet 9 aylar önce
Hocam Deleuze ve Guittari üzerine bir video yapilabilir mi? Özellikle Anti-Oedipus, Sizofreni Konsepti ve Rhizome olgusu üzerine? Ayrica Mükemmel bir video formatiniz var, çok sağolun!
Eddy
Eddy 9 aylar önce
Bir video bu kadar mı güzel olur be. İlk videoların birinde biri, bu videonun cismi olsa cima ederdim demişti. Biraz abes kaçmıştı ama daha başka da tarif edilemiyor hakikaten. Videoyu sindire sindire izliyorum. Her kelimeyi, artık tuketim alışkanlığının bir yan etkisi olsa gerek, normalde film ve dizileri, videolari kabaca izlemeye aliştigimdan, tane tane, tabiri caizse zihnimde kitap sayfası gibi canlandırarak izliyorum. Kitap okumuyı zamanla unuttuğumu htırlatıyorsunuz bana, kaybettiğim yitik bir şeyi tekrar bulmuşum gibi. İmajı değil, içeriği kıymetli bir video. İçerik üreticisi, kalıp cümlesinin basmakalıp olmaktan çıktığı nadir bir içerik. İyi ki varsınız ya, vallahi ve billahi.
Eddy
Eddy 9 aylar önce
Yalın hocamın tim'den ayrılmadan önce yazdığı entry diye rivayet olunur :P eksisozluk.com/entry/42155034
bahar karagözoğlu
bahar karagözoğlu 4 aylar önce
Süpermiş
ozgun lebe
ozgun lebe 9 aylar önce
Hocam bu vidyodan sonra Adorno'dan yola cikarak "kültür endüstrisi" ya da "endustrilesen kultur" uzerine bir program yapmaniz da sart oldu bence:)
Atif Unaldi
Atif Unaldi 9 aylar önce
Hocam İhracatçılar meclisini gömmüş. Hani çalıştığım en güzel yer değildi ama fena gömmüş. Zaten bir önceki videoda da nasıl kıskanılır öğrendim. Neyse şimdi simularcaya geldik bir dakka
Kadir İlkimen
Kadir İlkimen 9 aylar önce
Merhaba, tarziniz bilginiz ve olusturdugunuz seyin cok guzel oldugunu dusunuyorum. :) Lakin sanki icerikler 15dk filan olsa daha faydali olurmus gibi geldi bana. Arkamizdan 21. yy atlilari kostururken 25 - 30dk bitmek bilmiyor :)..
Emine Erkan
Emine Erkan 9 aylar önce
TRpost ın en faydalı kanallarından🤗
Serap Burgucu
Serap Burgucu 9 aylar önce
Soyut sanatta içerik var mıdır? Soyut sanat bicimselse, soyut sanat içerikten yoksun ve niteliksiz mıdır? Yalın Alpay fikrinizi çok merak ediyorum 🙏
bArda26
bArda26 9 aylar önce
ilker senin kaygisiz bir kovboy oldugunu dusundum dusta
mahmut güneş
mahmut güneş 9 aylar önce
Hocalarım sizleri çok seviyorum iyi ki varsınız, belki de yoksunuz her şey bir programdan ibaret???
TUNA GEZGIN
TUNA GEZGIN 9 aylar önce
konuşulan konuları daha ayrıntılı okumak, araştırmak isteyen insanlar için kitap paylaşımı yapılabilir (mesela alt metinde)
Şeyma d'Anjou
Şeyma d'Anjou 9 aylar önce
Hocam yani Deva Partisine mi basiyoruz oyle anladim ben sdfghjkfds
Halil Tevfik
Halil Tevfik 9 aylar önce
abi beynim..
duru renk
duru renk 10 aylar önce
Çok lezzetli bir sohbetti..Tadına doyamadııımmmm!!
Muti Fan
Muti Fan 10 aylar önce
xd
Cemal Akça
Cemal Akça 10 aylar önce
1 ay oldu ilker bey ne zaman gelicek yeni yalın alpay videosu :(
abdulkadir
abdulkadir 10 aylar önce
“eğer bir şeyi yapmak zorsa o halde o şey yapılmaya değer değildir." Amerikalı ünlü düşünür Homer Simpson.
Arda Güctekin
Arda Güctekin 10 aylar önce
Gelsin artık yeni bölüm:((
mechanical alice
mechanical alice 10 aylar önce
Hocam yeni bölüm yok mu?
Mesut Yasa
Mesut Yasa 10 aylar önce
Peki yeni bölümümüz yok mu?
Meyman
Meyman 10 aylar önce
+ Türkiye İhracatçılar Meclisi Binası; images.app.goo.gl/CZUtqkZu1BhcK9pP7 ++ Yalın Hoca’nın başının dönmesi, binanın etrafından geçen hayvani yüksek gerilim hatlarından (Elektromanyetik Radyasyon’dan) ötürü.. (“Orhan Veli & Güzel Havalar” vs “Yalın Alpay & Radyasyon” - Alın size felsefi tartışma ödevi) +++ Emre Arolat Mimarlık - buradaki içerik biçim tartışmasına örnek olarak gösterebileceğimiz meşhur bir mimarlık bürosu..
edilgin
edilgin 10 aylar önce
dördüncü izleyişim galiba. simülakrlar ve simülasyonlar kitabını da okuyorum. yardımlar için teşekkürler
edilgin
edilgin 10 aylar önce
idea channel'ın bu konuda videosu var konuyu daha iyi anlamak isteyenler varsa bakabilirsiniz
AZIZ CAN GULEC
AZIZ CAN GULEC 10 aylar önce
İlker "müthiş bir yere geldin" Canikligil
FETHİYE ÖĞÜTCÜ
FETHİYE ÖĞÜTCÜ 10 aylar önce
Yalın Alpay'ın video konularına ciddi hazırlık yaptığı izlenimi alıyorum emeğinin karşılığını almasını temenni ederim, çok dolu çok değerli
Zeynel Abidin KARADAŞ
Zeynel Abidin KARADAŞ 10 aylar önce
Çoğunu anlamak için okumam zorunlu olan bir bölüm ama yine de destansı bir bölüm...Emeklerinize sağlık. Kendi adıma ben minnettarım .başta İlker Hocama sonra Yalın Alpay Hocama teşekkürler
mervebasaran
mervebasaran 10 aylar önce
Çok güzel bir video olmuş,teşekkürler.
Furkan Örs
Furkan Örs 10 aylar önce
Yalın Bey yanlış okumadan bahsederken ilker hoca ile aynı anda "çok güzel bir şey söyledi(n)" dedik hHaha
Buğra Yilmaz
Buğra Yilmaz 10 aylar önce
Simülakrlar ve Simülasyon kitabını okurken 3.kez izlediğim video. Tıkandığım yerde açıp videoyu baştan izliyorum. Biraz çetrefilli bir konu.
Tanju Zilifdar
Tanju Zilifdar 10 aylar önce
Bu dertten muzdaribim ben de. Okumaya uzak bir insan değilim, misal verecek olursak Descartes Meditasyonlar da zor sayılabilir sanırım ama hiç güçlük çekmedim. Daha doğrusu, anlatılmak isteneni anlamaya çalışırken güçlük çekmek zevkli ve faydalı bir süreç ama cümleyi yapısal olarak anlamaya çalışmak, belki de olmayan algoritmayı keşfetmeye çabalamak biraz çileli. Acaba çevirisi mi kötü yoksa ben kapasitemden endişe etmeli miyim? Eğer çevirisi kötüyse alternatif çeviri var mı, İngilizcesini mi bulup okumalıyım?
Raşit Öz
Raşit Öz 10 aylar önce
Bne var mıyım??? sacma bır soru;Wc ye gıdreken sorsun Ilker kendıne
im photo
im photo 10 aylar önce
Teşekkürler :)
Bir Zamanlar Çukurova 91. Bölüm
2:42:57
Bir Zamanlar Çukurova
görünümler 1,2 Mn
İlker, Ela'yı Öptü - Masumiyet 7. Bölüm
3:54
Tutkulu Bir Yazar: Yalın Alpay
1:53:38
Flaps Club
görünümler 105 B
Bir Zamanlar Çukurova 91. Bölüm
2:42:57
Bir Zamanlar Çukurova
görünümler 1,2 Mn
İlker, Ela'yı Öptü - Masumiyet 7. Bölüm
3:54
Doğduğun Ev Kaderindir 38. Bölüm 2. Fragmanı
0:55
Doğduğun Ev Kaderindir
görünümler 2,4 Mn
Suçlular ortaya çıkıyor! - Sen Çal Kapımı 38. Bölüm
6:58
Emanet 155. Bölüm Fragmanı
0:49
Umut Yorulmaz
görünümler 286 B
Uyanış: Büyük Selçuklu 28. Bölüm 1. Fragman
1:02
Uyanış: Büyük Selçuklu
görünümler 1,5 Mn
Güldür Güldür Show - 260.Bölüm
1:45:12
Güldür Güldür
görünümler 757 B
Sadakatsiz 26. Bölüm Fragmanı
1:03
Dizzy Dizi
görünümler 265 B