Geçmişe Dönüş - Olmaz Öyle Saçma Bilim - Prof. Erkcan Özcan - B07

  görünümler 312,461

Flu TV

4 aylar önce

Bu hafta geleceğe değil geçmişe doğru bir yolculuk yapıyoruz!
Geçmiş zaman dediğimiz şey fizikte nasıl açıklanır? TENET tamamen uydurma mı? Her şey eskiyip ölmek zorunda mı? Şimdi'yi kaç farklı şekilde yaşıyor olabiliriz? Geçmişe dönmek mümkün olsaydı her şeyi eskisi gibi bulur muyduk?
FluTV "Dünyanın En Otantik İçeriklerini Sunan" yepyeni bir dijital platformdur. Videolardan haberdar olmak için lütfen abone olun➡ bit.ly/FluTv
#OlmazÖyleSaçmaBilim #ErkcanÖzcan #GeçmişeDönüş #SerpilÖzcan
Olmaz Öyle Saçma Bilim serimizin diğer videolarını izlemek için:
➡bilim.flutv.online
Geçmişe Dönüş - Olmaz Öyle Saçma Bilim - Prof. Erkcan Özcan - B07 videomuzu beğendiyseniz en güncel diğer içeriklerimize göz atabilirsiniz.
➡TEMASSIZ TUTAÇ - Zamazingo - S02B02
trpost.info/list/video/ecudrYuVsZPSkao.html
➡Güle Güle Trump! - Amerika Günlükleri - Razi Canikligil
trpost.info/list/video/grlsaH9kzdCWc4A.html
➡EZİNE PEYNİRİ - Stajyer - Duygu Uysal - B03
trpost.info/list/video/qK6Zmmd_ztGXm4A.html
➡Türkiye'den Bir Tolstoy Çıkmaması - Yazar Burada Ne Demek İstemiş - Aytuğ Akdoğan B04
trpost.info/list/video/mMOpea94p7nGnKY.html
➡ALİ BABACAN: Korkacak Bir Şey Yok! - Olmaz Öyle Saçma Siyaset
trpost.info/list/video/acGhiq6otrfclJ4.html
Kanalımıza katılın: uye.flutv.me
Patreon destek sayfamız: flutv.me
Kanal: flutv.online
Twitter: flutivi
Instagram: flutv.online .
Serpil Özcan Instagram: serpilozcantr

YORUMLAR
ErkcanOzcan
ErkcanOzcan 4 aylar önce
Kimi atladığımız veya istemeden yanlış anlaşılabilecek şekilde ifade ettiğim (üzgünüm) noktaları gene kısaca dökmeye çalışayım. * Entropi kesinlikle azalamaz dedik, bunun makroskopik ölçekte olduğunu hatırlatalım. Yani termodinamiğin ikinci yasası ve bu bağlamda zamanın tek bir akış yönü olması mikroskopik ölçekte anlamlı değil. * Zamanın akış yönünün kimi zaman çeşitli parçacıkların bozunmasında da görüldüğüne dair haberler çıkıyor. Bu aslında evrenin elektrik yükü ve parite (ayna görüntüsü) simetrileri ile ilişkili bir teknik husus ve makroskopik zaman algımızla alakalı değil. * Entropiyi dağınıklık diye tanımlamamız aslında bir basitleştirme. Bu basitleştirme bazen ciddi yanlış çıkarımlara sebep verebiliyor. Matematiksel olarak birden fazla ve birbiriyle tam aynı olmasa da ilintili tanımı var. Bu tanımlar kısmen fizik felsefesi yapanları yorsa da, pratikte (diyelim devridaim makinesinin imkansızlığı gibi makroskopik sonuçları belirleyebilmek açısından) su götürmez derecede berrak. * Canlılık kendi entropisinin artışına baş tutabilmek için çevresinin entropisini arttırmak şeklinde işliyor. Canlılar termodinamiğin ikinci kanununa ters değiller yani. Hatta canlılar olarak biz entropinin evrende daha hızlı artmasına da vesile oluyoruz. * Galaksiler birbirlerini çok çekmiyorlar dedik. Burada kast ettiğimiz birbirinden uzak galaksiler. Tabi ki birbirine evrensel ölçekte yakın sayılabilecek ve bu yüzden birbirini çeken galaksi kümeleri var. Örneğin yaklaşık 4.5 milyar yıl sonra galaksimiz Samanyolu'nun Andromeda ile birleşmesi söz konusu olacak. Reklam konusuna da gelince: reklama prensip olarak karşı değilim, sadece yaptığımız programlardaki bakışımıza en ufak gölge düşürecek etken olmasını istemiyorum. Bu sebeple kendim kullandığım veya gerçekten faydasına yürekten inandığım ürünler olmaz ise, veya konuştuğumuz konularda "acaba şu şu şirket ile bir çıkar çatışması yaşıyor mudur?" diye yanlış anlamalara mahal verebilecek bir ürün söz konusu olur ise, programda reklamı olmasını tercih etmiyorum. Bu serideki amacım dünyada ufak da olsa bir fark yaratabilmek, bu bağlamda maddi bir beklentim de kesinlikle yok. Ancak FluTV'ye inanıyorum ve başarılı olmasını istiyorum. Bu yüzden destek vermek isteyenlere yapılan çağrıya olumlu bakıyorum.
Bersan Sahin
Bersan Sahin 13 saatler önce
Yanlış hatırlamıyorsam Feynman'ın bir kitabında (sanırım KEDİ) ışık hızının sabit kabul edildiği ancak ışığın buna rağmen yine de daha yavaş ve ya daha hızlı hareket ettiğinden bahsediyordu.
Homing Bear
Homing Bear Aylar önce
Klingon selamı atmış gülüşünü yidiğim.
esra ALTUĞ
esra ALTUĞ 2 aylar önce
Çok ince düşüncelisiniz🌸
hierapolice
hierapolice 8 saatler önce
erkcan hocamız var oluşun arkasında bir yaratıcı gücün olduğu fikrine inanıyormu? paralel sonsuz evrenler hakkında ne düşünüyor?
BYSaturn78
BYSaturn78 23 saatler önce
26:25
Berdush Benny
Berdush Benny Gün önce
bi de pamuk şekerin pamuktan yapılmadığını söylemeyin sonra çok üzülür
Ramazan ERGEN
Ramazan ERGEN 2 gün önce
LÜTFEN OKUYUN Hoca filmciler örneğini verince bir önce ki cümlelerinde ki big bang den önce ne vardı / zaman vs konusunda aklıma garip bir benzetme geldi.Tipki film gibi başladı ve izliyoruz. Film izlerken öncesinde ne vardı diye pek düşünmeyiz. Saçma gelebilir fakat big bang öncesi için bunu düşündüm. :)
şebnem şahin
şebnem şahin 4 gün önce
Bilim Kurgu veya Distopik bir film izleyip o saçmaydı bu saçmaydı demek saçma değil mi? Sanatta gerçekleşmesi mümkün olmayan herşey saçma mıdır? Bilim insanları bile gerçekleşmesi mümkün olmayan herşeye kolayca saçma demiyor. Ki sanatta saçma diye bir şey olmaması zaman zaman bilime ışık tutar. Walkman'in icadı böyledir mesela, Farenayt 451 romanından esinlenmiştir mucitler.
Bircan Çalışkan
Bircan Çalışkan 6 gün önce
okuyorum yorumları ok böyle sacma bir dünya
Bircan Çalışkan
Bircan Çalışkan 6 gün önce
sahneden sonrası ne peki ?
Bircan Çalışkan
Bircan Çalışkan 6 gün önce
hiçbirey bilmiyor fizikçiler
Bircan Çalışkan
Bircan Çalışkan 6 gün önce
ama siz tartısın tabiki ama. off ya niye bnu yapıyorsunuz ..ulan azıcık okuyon bir insan bunu anlar ya .olum oyle bısey yok ınstallare manyakmısınınız hersey afakı .kım test ett onu yaw ..afaki yani ..fizik cilerde diyorki düsünüyorlar..ayrıca abi kimse hiçbirsey bilmiyor..
Bircan Çalışkan
Bircan Çalışkan 6 gün önce
aaaa ıstegin kadar özgür irade var hocxam
Bahadır Serkan Sertbaş
Bahadır Serkan Sertbaş 8 gün önce
Erkcan hocam ışınlama,teleport ve kablosuz enerji transferini de anlatabilir misiniz?
sado mazo
sado mazo 8 gün önce
O simdi ile bu simdi ve daha sonraki simdi bu ne simdi ne kadar anlamsiz bir kelime bu simsi
Volkan Oktay
Volkan Oktay 11 gün önce
Bir sorum var, görüpte yanıtlarsanız çok makbule geçer :) Dünya yörüngesinde ki uydular dünyaya sürekli yaklaşıyorlar ise. Ay da mı sürekli dünyaya yaklaşıyor ve doğal olarak dünya da mı güneşe gitgide yaklaşmakta. Öyle değilse de dünya ve ay sürekli bir çekim varken aynı yörüngede nasıl kalabiliyor. Yoksa genişleyen evren sürekli yaklaşan yörüngede ki gezegenlere bir negatif etki yaparak aynı mesafede kalmasını mı sağlıyor?
Büşra Savat
Büşra Savat 11 gün önce
Hocam harikasınız hayran hayran izliyorum
Bir Dost
Bir Dost 15 gün önce
.
Rıdvan Kahveci
Rıdvan Kahveci 16 gün önce
İnsanlar daha önce yemedikleri yemeği canı çekmez, daha önce görmedikleri yerleri özlemez. Kısacası bilinmeyene özlem ve istek olmaz.(merak etmek başka bir olay) Ama insan deli gibi ölmemek ister ve hiç yaşlanmak istemez. Yaşlanmamayı ölmeye yaklaşmamak için değil başka sebeplerle istemez. Peki bu insan ölümsüzlüğü ve yaşlanmamayı tatmış mı ki de böyle karşı konulmaz bir isteği var bu ikisine?
Dilara Takyan
Dilara Takyan 14 gün önce
tadanları görmüş ve hoşlanmamış bundan
Batuhan Arıcı
Batuhan Arıcı 17 gün önce
Erkcan Özcan hocamız yalvarırım bir youtube kanalı açsın üniversiteyle kalmasın klasik fizikten başlasın kuantum fiziğini anlatsın nolur bu yorumu görün
Magmimn N
Magmimn N 17 gün önce
Olmaz öyle saçma mı..? Tenet hala karışık.
İnsanlıktan Nasibini almış İnsan
İnsanlıktan Nasibini almış İnsan 17 gün önce
10:44ten sonra uçtum artık varım.
İnsanlıktan Nasibini almış İnsan
İnsanlıktan Nasibini almış İnsan 17 gün önce
cutlarınız yüzünden zamanda kırılmalar yaşıyorum beynim eriyor ecük cutı kesin ya da cut yapmayı nasıl yaparız onu?
Enes Ekiz
Enes Ekiz 19 gün önce
Erkcan hocam mükemmel bir insan
sınav günlüğü
sınav günlüğü 19 gün önce
Newton' dan önceki bir dönemde biri size 50 bin yılı bir güne sığdırmış olduğunu söyleseydi ne derdiniz?'Melekler ve rûh O’na, miktarı elli bin yıl olan bir günde yükselip çıkar' (Mearic 1,4). Matematik sayesinde, her geçtiği noktada kendini yeniden sorgulayıp yenilemek zorunda kalan bilim, aslında bilim insanları istemese de yaradılışa doğru ilerliyor. Materyalist ve pozitivist çizgideki bilim insanları, bu çeşit ayetlere bakmak yerine, Hz. İsa' nın değilde Agustinus' un eseri olan ortaçağ hristiyanlığını kendilerine kolay lokma görerek onun üzerinden din ve yaradılışçılığa karşı çıkmaktadırlar. 'O zaman islam insanları neden geri bırakıyor?' diyenler de, islam rönesansının nasıl yaşandığına bakabilirler. Zamanda yolculuk diyoruz ya, geçmişe gitmeyi istiyoruz da, tarihe bakmayı malesef akıl edemiyoruz. ve malesef 'şimdi' nin perspektifinden hareketle topyekün bir anlayışı hiçe sayıyoruz. Ve son söz: 'Sistemin bir parçasının diğer bir parçası tarafından doğrulanabiliyor olması, sistemi çok iyi açıklar, ancak onun kendiliğinden olabileceğinibize göstermez'. Videonuz için teşekkürler
Sema Er
Sema Er 22 gün önce
Çok çok teşekkürler,her saniyesini ilgiyle algılamaya çalışarak dinledim.Erkçan Bey'in de içeriği elmalı kurabiye tadında anlatması da ayrı bir yetenek.İyi ki varsınız Flu TV ,bizi doğru insanlarla buluşturuyorsunuz, ömrünüz uzun olsun.
Oğuzhan Aşan
Oğuzhan Aşan 22 gün önce
Video içerikleri çok başarılı ancak, anlatım esnasında kesintilerin olması izlerken gözlerimi yoruyor.
Mir rəvan Seferov
Mir rəvan Seferov 22 gün önce
Eğer 2 MİLYON İŞİK UZAKLIKDAN BAKSANİZ DİNAZORLARİ GÖRÜRSÜNÜZ
pobeda
pobeda 23 gün önce
11.22.63 diye bir dizi var. tavşan deliklerinden geçerek o tarihe gidiyor. tavşan delikleri gerçekte var mıdır? benim bu konuda bazı şüphelerim var. Devs dizisi de kafamı çok karıştırdı, determinizm ile ilgili ilginç bilgiler sunuyor, mesela kameraya kaydedilmese bile geçmişte bir anın görüntüsünü yakalıyorlar falan. bu dizileri izlediniz mi? izlediyseniz bu konuda bizi aydınlatır mısınız. artık sizin gibi aydın insanların videolarını daha sık görmek istiyoruz, siz buraları boş bırakınca komplo teorilerine inanıyor insanlar daha sık video çekin lütfen...
Ahmet Korkmaz
Ahmet Korkmaz 24 gün önce
O kadar bilginin neticesinde imanı göremediğime üzüldüm.
E O
E O 26 gün önce
Enfesti😊
süleyman akgun
süleyman akgun 27 gün önce
5'40 dk... Ölüm, bahsinde haç sembolü kullanmışınız, keşke onu kullanmasaydınız
Taner yilmaz
Taner yilmaz 29 gün önce
lütfen elinize tebeşir alın.
Taner yilmaz
Taner yilmaz 29 gün önce
bende ne zaman bizden Walter Levin gibi bir öğreticinin ......... sizden bekliyoruz...
Dizi Film
Dizi Film Aylar önce
Bu evren simülasyon ise kim,kimler neden böyle bir şeyi yapar? Yaşamın gerçekten anlamı nedir?
Dizi Film
Dizi Film Aylar önce
Paralel ve çoklu evrenler hakkında da video çeker misiniz?
Muhammet Doğan
Muhammet Doğan Aylar önce
Enfes
KALK ULAN BABAMIN KOLTUĞUNDAN
KALK ULAN BABAMIN KOLTUĞUNDAN Aylar önce
Anlamadığınız şey, zaman diye bir kavram yok. Açıklayacağım. Geri dönüş yok ilerisi ise var. Çünkü aslında büyük bir bilgisayar var ve bizim hayatta yapacağımız veriler zaten bellidir ve bu sebeple tesasüf sanarız x ilk okul arkadaşımızla olan karşılaşmamızı yıllar yıllar sonra. Makina ise zaten bizim duygularımızı genetik ve psikolojik problemlerimizi zaten hesaplaya bildiği için orada olan karşılaşmamız bellirlenmişti. Zaman nasıl yok; gülüyorum çünkü zaman insanın uydurmasıdır dinlerde ise bahsedilen zamandan kasıt farklıdır. Bizim hücrelerimiz, atomlarımız ve her neyse bunlar belli bir çalışma durumunu tamamladıklarında ölmüş oluyorlar zaten bunu az önce anlattığım makina hesaplamıştı. Biz bu atomlar ve hücreler çalışmasını yavaşlattığında yaşlandık işte deriz, baya zaman geçti deriz. Zaman yoktur, durmak esastır. Durarız. Hareket ise kozmik evreni sarmıştır. Zaman saçmalıktır. Geriye dönmek yada ileri gitmek mümkün değildir. Açıklayayım; geriye dönmek demek eğer bir tanrı var ise herşeyi şekil ve atomik olarak ve evrende buna dağildir, geriye yaratmak demek. Bir nevi yoktan var etmek. Yqda olanı yok etmek. Paralel evren olabilir mi? Eğer tanrı onun için yani evreni bir gün geriye alayım derse ordan sebep kılmak için saklamış olabilir. Sonuçta bir tanrı var ise her şey sebepleriyle yaratılmıştır büyük patlama gibi. Dinlerde bahsedilen zaman denen şey yine aynı makinanın hesaplanmış olan atomların hareketleridir dış çembere çıkarsak hesaplanan davranışlar, genetik dürtüler, öğrenim yada cehalet gibi gibi. Dinlerdenbunları tayin etmek için olmayan bir şeyi bahsedebilmek için zaman tanımı koymuştur ama her dinde bilirki zaman yoktur, car der ise sonsuz cennet kavramında kendiyle çelişir o zaman çelişen bir din olmayacağına göre diblerde yoktur. Ama çelişmez din zamanı kabul etmiyor aslında. Sonsuzluk bu arada bir zaman değil sürekli var olacak atomlardır.
Ezgi Sevim
Ezgi Sevim Aylar önce
en en iyi içeriklerden biri bu seri
Eli Bensusan
Eli Bensusan Aylar önce
Pozitronun zamanda ters giden bir elektron olduğunu iddia eden bir teori vardı filmde. Bunun fizikte bir karşılığı var mı?
Sertunç Borulday
Sertunç Borulday Aylar önce
Erkcan hocamin cok farkli bi havasi var ne anlatsa dinlerim
SEDAT EKİCİ
SEDAT EKİCİ Aylar önce
Profu dinliyorum dinliyorum seslendirme olmadığına kendimi inandıramıyorum. Kulağıma sürekli arkadan ingilizce metinler geliyor gibi çok enteresan.
Antin Kuntin
Antin Kuntin Aylar önce
„Dark‘i izlerken“ diyor Serpil hanim. Hangi film bu? Yahu lütfen atifta bulunurken herhangi bir seye, istisnasiz hepsini yansitin ekrana.
Mortequai
Mortequai Aylar önce
film değil, Netflixte zaman ile ilgili 3 sezonluk bir dizi Dark. Tavsiye ederim.
Antin Kuntin
Antin Kuntin Aylar önce
Abi kim bu ömer hoca?
Erkan Deniz
Erkan Deniz Aylar önce
Şimdiki aklım olsa teorisi çökmüş durumda 😀
efe solo
efe solo Aylar önce
zamanda geri gittiğin zaman aynı şeyleri tekrar yaşamak zorunda değilmisin
TEK BAŞINA
TEK BAŞINA Aylar önce
Öyle ise mevt idam değil, tebdili mekandır. Yani hiç bir şey yok olmuyor bizim yanımızda olmasada onlar varlar ve hayattalar.
By MıRı
By MıRı Aylar önce
Sayın flu tv videolarınızda görsel olarak hristiyanlık propagandası yapıyorsunuz. Bunun için ücret alıyormusunuz merak ettim.
Yavuz
Yavuz Aylar önce
Peki, reklamcılar taş mı yesin :)
Ramazan Kurtoğlu
Ramazan Kurtoğlu Aylar önce
Bilinc hafıza yani ruh enerjisini kopyalayabilmek çok zor, Fakat Allah cc kudreti zamandan munezzehtir
Ramazan Kurtoğlu
Ramazan Kurtoğlu Aylar önce
Zaman akmıyor, Yok öyle bir zaman kavramı,
Ramazan Kurtoğlu
Ramazan Kurtoğlu Aylar önce
Öğretilen fizik yasaları bizim algımız ile tanımlamamiz ile sınırlı , Kabul edin benlik ruhtur,ruh eşittir enerjidir, Beden karbon bir robottur, ve bu robotun yapı taşı huçrelerdir ve hücrelerinde biyolojik bir saati ömrü vardir, Güneş ve hiź a dayalı kendi zaman algimiz ile gerçek zaman farklıdır,
Koray Özay
Koray Özay Aylar önce
gridlerde yaşıyoruz
AustralianTurk
AustralianTurk Aylar önce
Ahaber in yerine Flu Tv yayın yapmalı.
NEQOLAİSER
NEQOLAİSER Aylar önce
abi reklam açın ya benim param yok :D ayda 600 tl kazanıyorum stajiyerim ben
burcu papatya
burcu papatya Aylar önce
hocaaaam pararlel evren çoklu evrenler ile iligili bir video ceker misiniz
Erman Manyasli
Erman Manyasli Aylar önce
Vurucu cümle 28:59da 👍
Nazlı Çap
Nazlı Çap Aylar önce
Abi bence Erkcan hoca ile daimi çekim yapmalısınız. Harikulâde.
mehmet fatih merdamert
mehmet fatih merdamert Aylar önce
Hocaya doğru dürüst bir sandalye verseydiniz bari :)))
TunCer ATAlay
TunCer ATAlay 2 aylar önce
Geçmiş ve gelecek yoktur. Sadece şu an vardır. Mümkün olsa bile geçmişe gitmek de geleceğe gitmek de anın içerisinde gerçekleşir. Yaşlanmak, eskimek, erimek, yanmak ve veya değişmek bir akış değildir. Zaman ve veya akış bir kabullenme yada algı yanılsamasıdır. Zaman yolculuğu, fantastik ve romantik felsefelerin hayal gücünden ibarettir. kişi ve çevresi bir dizi zaman dilimleri halinde turistlerini bekler bir vaziyette değildir. Şairin dediği gibi; "bugün dün olacak yarın bugün olacak ben hep bugünün içinde bekleyeceğim ölüm bile bene gelecek"
Suplex
Suplex 2 aylar önce
Gercek zaman dışımızda kalır. Augustiunus
Emre Koyuncu
Emre Koyuncu 2 aylar önce
Wow videonun sonundaki konu inanılmazdı
Osman Sarıabdullahoğlu
Osman Sarıabdullahoğlu 2 aylar önce
Ya bu Vulcan selamını her gördüğümde ayrı bir sevindirik oluyorum ben
elsad nesibov
elsad nesibov 2 aylar önce
Ya benim aklıma bir soru geldi hani her şeyin entropisi artıyor ve zamanda bu entropi artışıysa tüm evrendeki her şeyin entropisini azaltıcak kadar enerjimiz olsa ve tüm her şeyin entropisini azaltıcak olsak o zaman zamanda yolculuk etmiş olucakmıyız?
esra ALTUĞ
esra ALTUĞ 2 aylar önce
❤️
kocaba
kocaba 2 aylar önce
O zaman dünya yuvarlak, evren düzdür :)
5 Ekranlı PC
5 Ekranlı PC 2 aylar önce
Baştaki bir font mu yoksa siz mi yaptınız? Kare kare harflerin yazması.Tam bana lazım olan font. lütfen cevap verin!!!! Gerek kalmadı. 1 www.fonttr.com/category/34/pixel-font 2 www.wikihow.com.tr/Bilgisayara-Font-Nas%C4%B1l-Y%C3%BCklenir
Oğuzhan Açar
Oğuzhan Açar 2 aylar önce
Zaman hint kültüründe sirküler düşünülmüş hatta yarın ve dün kavramları aynı kelime ile karşılanmış. Batı fiziğinde ise lineer düşünülmüş. Ya zaman küresel ise?
İsmail hakkı
İsmail hakkı 2 aylar önce
hoca gelsin anlatsın gün boyunca dinlerin
cesur ay
cesur ay 2 aylar önce
İlker bey biraz daha fizik öğrenirse namaza başlayacak :))
cesur ay
cesur ay 2 aylar önce
O şimdiydi bu da şimdi onlar da şimdi olacak
Abdullah Faruk Vargün
Abdullah Faruk Vargün 2 aylar önce
Hocam süpersin
fidel kaya
fidel kaya 2 aylar önce
Aklıma takılan bir soru var :) neden hep uzay ve zamandan bahsederken "yatay" bahsediyoruz! maddelerin çekim kuvvetinin yatayda bir baskı yapıp kendi çekim alanlarını yarattığı anlatılıyor gibi hep.Güneş sistemini baz alırsak eğer bu sistemin altında ve ya üstünde sonsuz bir boşluk yok mu? genişlemeye devam eden evren sadece yatay olarak mı genişliyor? Resmedilen fenomenlerde genelde yatay yönde.Ben daha önce dünyanın alttan ya da üstten görüntülenmiş haline şahit olmadım misal :) Bu arada zaman ayırıp sunduğunuz programlar çok keyifli..Emeğinize sağlık ekip olarak..Sevgi ve selamlar..
Erdal Yoluak
Erdal Yoluak 2 aylar önce
Erkcan Bey'in sondaki Star Trek Vulcan selamı da gözden kaçmadı =)
İbadet Bedeni
İbadet Bedeni 2 aylar önce
*Evreni simüle eden varlıklar değil. Evreni simüle eden Varlık denmeli. Çünkü bu evren düzenli bir bütünlük arzediyor. Eğer birden fazla olsaydı mutlaka bir düzensizlik anlaşmazlık görecektik. Hem birden çok olunca sınırlı varlıklar olmak zorundalar. Sınırlı olan ise sorunlu olur.*
SEFA kahraman
SEFA kahraman 2 aylar önce
bu videoyu izlemeden özce google play filmlerden 5 Tl ye kiralayıp filmi izleyip geldim düşünün o kadar merak ettim
ramço
ramço 2 aylar önce
Hocanin sesi dublaj sesine benziyo
ahsen zehra
ahsen zehra 2 aylar önce
Sistemin arkasında bir akıl mi var
Kadir Batuhan KOPARAN
Kadir Batuhan KOPARAN 2 aylar önce
Normalde güzel teknik yorumlar yağacağım muhteşem sohbetler ama; bir yerden sonra Yekta Kopan ın seslendirdiği bir dublaj izliyormuşum gibi geliyor, sonra bakıyorum ağız hareketleri tutuyor, sonra yine bakıyorum konuşan Yekta Kopan değil, Sonra bu düşüncelerde kaybolan beni konuya odaklamak için tekrar geri alıyorum, sonra tekrar Yekta Kopan ın seslendirdiği bir dublaj izliyormuşum gibi geliyor, sonra bakıyorum ağız hareketleri tutuyor, sonra yine bakıyorum konuşan Yekta Kopan değil, Sonra bu düşüncelerde kaybolan beni konuya odaklamak için tekrar geri alıyorum, sonra tekrar Yekta Kopan ın seslendirdiği bir dublaj izliyormuşum gibi geliyor, sonra bakıyorum ağız hareketleri tutuyor, sonra yine bakıyorum konuşan Yekta Kopan değil, Sonra bu düşüncelerde kaybolan beni konuya odaklamak için tekrar geri alıyorum, sonra...
Oguzhan Goren
Oguzhan Goren 2 aylar önce
tamam hocam o akıla biz Tanrı diyoruz:) aynı einsteinın dediği gibi ben yine de bırakayım buraya:) "Ben bir ateist değilim. Kendime bir panteist diyebileceğimi düşünmüyorum. İlgili soru bizim kısıtlı akıllarımız için çok geniş. Biz, pek çok değişik dilde kitapla doldurulmuş bir kütüphaneye giren küçük bir çocuğun durumundayız. Çocuk kütüphanedeki kitapları birisinin yazmış olması gerektiğini bilir. Nasıl yazıldıklarını bilmez. Yazıldıkları dilleri anlamaz. Çocuk, kitapların sıralanmasında esrarengiz bir düzen olduğundan şüphe eder, ama ne olduğunu bilmez. Bu durum, bana göre, en zeki insanın bile tanrıya göstereceği yaklaşımdır. Biz, evrenin muhteşem bir şekilde düzenlendiğini ve belirli kanunlara uyduğunu görmekteyiz, ancak bu kanunları çok bulanık bir şekilde anlayabilmekteyiz" Albert Einstein(The Faith of scientists: In Their Own Words. Princeton University Press p. 153)
Oguzhan Goren
Oguzhan Goren 2 aylar önce
aptal puma sendromunu anlattı hoca baslarda
Anıl ünal
Anıl ünal 2 aylar önce
Çok değerli açık oturum diyebiliriz buna. Beyindeki nöronların çarpıştırıldığı ve yeni şeylerin ortaya çıktığı bir video aynı zaman da.. Teşekkürler. Yolunuz daim ve açık olsun :)
Oguz Plakay
Oguz Plakay 2 aylar önce
Tenet te söylediği gibi anlamana gerek yok hisset
Kübra Şevval
Kübra Şevval 2 aylar önce
Erkcan hoca giderek çocuksu bi yüz görünümüne sahip olmaya başladı. Hocam hangi maskeyi kullanıyorsunuz onu da bigün bizimle paylaşır mısınız
Mehmet Ekici
Mehmet Ekici 3 aylar önce
Hoca Babanisini Uzaya Gonderdi Babasi geldiginde Babasiyla oglu Ayni Yastami olacak .? Baban uzun yasamanin sirini cozmus olmazmi sizce sacma bir teoriyi savunuyorsun .Yinede israr ediyorsan Laser isinlari ile zamana geri gidis olabilir veya Zamani durdurulabilinir insan beyni icinde Uzaydaymis gibi bir algi ile de genc kalinilabilinir .
Ozlem Demir
Ozlem Demir 3 aylar önce
Hocam ısık hızı sonrası karanlık enerjiye donusuyorsa? Henuz olcemiyorsak negatıf kutle varsa ne olur buyuk bir sıcrama olur mu? Ne zaman olur bilmiyorum ama bunu kesfedegız gibime geliyor
SS SAĞIR
SS SAĞIR 3 aylar önce
Aslında her şey yaşanmış bitmiş.Tıpkı cd gibi.
Mustafa Demir
Mustafa Demir 3 aylar önce
27:58 o veri nasıl gelecek? Mantıklı bir izahı var mı?
Sinan Ates
Sinan Ates 3 aylar önce
Değerli Erkcan hocam, ışık hızına ulaşabilirsek camın içinden geçebilirmiyiz, kırmadan?
Flu TV
Flu TV 3 aylar önce
Guzel soru :)
Fatih Yayla
Fatih Yayla 3 aylar önce
29:13 selamlar hocam :)
serhat akşahin
serhat akşahin 3 aylar önce
Acunla yolunuz kesişmeli.
Ufuk Karaca
Ufuk Karaca 3 aylar önce
Erkcan, Özcan Kardeşim, işte filmin zamanla olan paralel bağlantısı insanların akıl erdiremediği Kaderdir. Kader, irade odakı ve idare merkezi olan bütün ardın küresel bütünlüğüdür. Ard,zaten irade, arz, arzu hepsi de şive farkıyla aynı şeydir. Zaman da zeminin küresel katlarından başka bir şey değildir. Öyle Einstein'in dediği gibi, madde ile ters orantılı değildir. Bilakis doğru orantılı, paralel boyutlardır. Yani küresel katların hepsinin ışık, ses, ısı ,ateş, hava, su , madde ve topraktaki zemin katlarıdır. Zaman , zeminin kendisidir. Zemin de enimiz, önümüzdür. Bastığımız yerimiz ,mekanımızdır. Bunun dışındaki zaman sadece hayali sürectir. Gerçek asıl zaman değildir. İşte Einstein ve herkes sahte olan o kurgulanmış zamanı savunuyor.
Sinan ayag
Sinan ayag 3 aylar önce
görüntüyü kapatın deadpool bilim yapıyor
Anhel Lehna
Anhel Lehna 3 aylar önce
Erkcan hoca cok iyi anlatiyor. Videolarda daha fazla görmek isterim. :)
hanifi ates
hanifi ates 3 aylar önce
Saçma sapan uygulamalara aylık ödeme yapmaktansa, bu ve bunun gibi içeriklere aylık ücret karşılığı abone olmayı tercih etmeliyiz. Reklam almadığı için çok memnunum lakin hal belli. Bu tür yayınların bütçeye ihtiyacı var. Emeğinize sağlık. Çok tatlı ve çok faydalısınız.
X Y
X Y 3 aylar önce
Geçmişe dönüş "kapakta hocanın yüzünü snapchatten bebekleştirmişler"
Yalçın Günday
Yalçın Günday 3 aylar önce
Gözlem yapmak ile hüküm vermek arasındaki farkı anlayamayan iman etmek ve etmemenin arasındaki farkı nasıl anladın matematikte artı sonsuz ve eksi sonsuz bana coook şey anlatıyor Allah akıl vermiş kullan mayi nasip etsin
Yalçın Günday
Yalçın Günday 3 aylar önce
Allah'ı bilmeyince daha doğrusu isim ve sıfatlarını tecellileri noktasından bakilmayinca insan doğrularla yalnislari karıştırıp durur bunlarda öyle yapiyor
Kemal Cibaroğulları
Kemal Cibaroğulları 3 aylar önce
Harikasınız
Ahmet Ak
Ahmet Ak 3 aylar önce
güzEll
Eda Tatlıcan
Eda Tatlıcan 3 aylar önce
Peki galaksilerin hareketlerini tahmin etmemiz için hangi bilgilere sahip olmamız gerekirdi?
Hoca Zade
Hoca Zade 3 aylar önce
9:19 dan sonraki cümlenin başını anlayabilen var mı?
Çukur 4. Sezon 32. Bölüm Fragman
0:58
Ay Yapım
görünümler 95 B
Bence de Zor
2:37
Oğuzhan Koç - Topic
görünümler 33 B
Teke Tek Özel - 15 Ekim 2017 (CERN'deki Araştırmalar)
2:32:57
Çukur 4. Sezon 32. Bölüm Fragman
0:58
Ay Yapım
görünümler 95 B
Bence de Zor
2:37
Oğuzhan Koç - Topic
görünümler 33 B
CELLAT36 HAKKINDA TÜM GERÇEKLER!
16:13
Burak Güngör
görünümler 1,7 Mn
NARKOTİK KÖPEKLERİ İLE BİR GÜN GEÇİRMEK!
20:42
Orkun Işıtmak
görünümler 2,8 Mn
Masumlar Apartmanı 29. Bölüm Fragmanı
0:54
Masumlar Apartmanı
görünümler 2 Mn
İsmail YK - Aşkına Memnu
4:29
Musicom Prodüksiyon
görünümler 181 B
Camdaki Kız | 1. Bölüm
2:41:56
Camdaki Kız
görünümler 2,6 Mn