Evrim Kuran: Z Kuşağı Ne İster? - Aydaki Adam - İlker Canikligil B21

  görünümler 175,894

Flu TV

Aylar önce

Aydaki Adam'ın konuğu kuşak araştırmacısı, danışman Evrim Kuran.
Z kuşağı ne istiyor? Kuşaklar kaç yılda bir değişiyor? Kuşakları belirleyen şeyler neler? Z kuşağının hayattaki amacı ne? Baby boomer'lar şanssız mıydı? X kuşağı nedir? Y kuşağı nedir? Kuşaklar arası çatışma sağlıklı mı? Z kuşağının önceki kuşaklardan farkı ne? Z kuşağı iş yaşamında ne istiyor?
FluTV "Dünyanın En Otantik İçeriklerini Sunan" yepyeni bir dijital platformdur. Videolardan haberdar olmak için lütfen abone olun➡ bit.ly/FluTv
Ayrıcalıklardan yararlanmak için bu kanala katılın:
trpost.info/get/-xTvXTm-lrLWYk308-Km3A.htmljoin
#AydakiAdam #EvrimKuran
Aydaki Adam serimizin diğer videolarını izlemek için:
➡aydaki.flutv.online
Evrim Kuran: Z Kuşağı Ne İster? - Aydaki Adam - İlker Canikligil B21 videomuzu beğendiyseniz en güncel diğer içeriklerimize göz atabilirsiniz.
➡Döviz Nedir? - Olmaz Öyle Saçma Ekonomi - Prof. Emre Alkin - B05
trpost.info/list/video/gKd8pY6Gmp6zq4Q.html
➡Gel Yapıtsöküme Gel! - Boş Modern Sohbetler - Yalın Alpay - B12
trpost.info/list/video/fqlpkGiHz7eveng.html
➡Edebiyat ve Psikoloji - Yazar Burada Ne Demek İstemiş? - Aytuğ Akdoğan B08
trpost.info/list/video/Z7CkmG2Vzce-i3Q.html
➡Tantuni ve Islak Hamburger: Sokak Lezzetleri III - Olmaz Öyle Gastronomi B07
trpost.info/list/video/etV6qHmi3sfRi2M.html
➡Amerika'da Darbe! - Amerika Günlükleri - Razi Canikligil - B03
trpost.info/list/video/idCFgn-JvJbOppo.html
Kanalımıza katılın: uye.flutv.me
Patreon destek sayfamız: flutv.me
Kanal: flutv.online
Twitter: flutivi
Instagram: flutv.online

YORUMLAR
Flu TV
Flu TV Aylar önce
cineglobe.ch/speakers/digital-immigrants/
Zero Four
Zero Four Aylar önce
Hozam hakaten anlattın benim gibi dijital nomade merak bindirdin bari kaynak söyleye de izleyek.
Meltem Karasoy
Meltem Karasoy Aylar önce
@arda çokak Sanki ustume ev yapsin dedim. Ne bu tepki yahu?
arda çokak
arda çokak Aylar önce
@Meltem Karasoy adam 720p izle linki mi koysaydı
Meltem Karasoy
Meltem Karasoy Aylar önce
bu linke tiklayinca acilan sayfada sadece bilgileri gorebiliyorum. nasil izleyecegiz?
YKS MAKİNASI
YKS MAKİNASI Aylar önce
Amme hizmeti sjsjsj
ayşegül t
ayşegül t 3 saatler önce
Bunu sadece ben mi farkettim bilmiyorum ama İlker hocanın ayakkabısındaki kırmızılar ikisi uzaktan gösterilirken dağılıyor :) Evrim hanımın gömleğinde ve İlker hocanın pantolonunda, enteresan :)))
KÜBRA TAŞ
KÜBRA TAŞ Gün önce
Baba naber kuşağı üyesi olmak :D
Melike Ateş
Melike Ateş 2 gün önce
Bizim 100 yaşındaki dedemiz her ziyaretine gittiğimizde okumanızı söylerdi. Kürt bir komşumuz var, sordum su ne demek, ekmek ne demek, ver ne demek. Düşsem bı yaban ele bana ekmek ver derim aç kalmam. Öğrenmek bitmez kızım derdi.
Ayla Cingöz
Ayla Cingöz 4 gün önce
Her kuşağın bir sonraki kuşak ya da kuşaklar için söylediği "biz böyle değildik" cümlesi özünde kâh yerme, kâh özenme içeriklidir.. Bana göre kural ve ritüellere azami bağlı olma zorunluluğunda ve çoğunlukla kıtlık bilinciyle yaşamış ebeveynler tarafından büyütülen bizim kuşak kural tanımayan rekabet piyasasıyla taçlanmış kapitalizm arasında sıkışıp kalmışlığın çözülmesini Z kuşağıyla yaşıyor. Bizler ebeveynlere kendimizi kabul ettirme isteğinde olup bunun için çaba göstersek de saygı ile karışık korkunun eşliğinde bunu tam olarak gerçekleştiremedik. En fazla kendi kuşağımız içindekilerle birbirimizi anladık. Z kuşağı bireyleri ise ebeveynlerine saygı duymaktan öte birey olmalarının kabul görmesi ve saygı duyulması bilinci içindeler. Bana göre iyi ki de öyleler..
Berivan Turgut
Berivan Turgut 4 gün önce
İlker hoca senle yeni tanıştım videolarını izlerken zaman geçmiyor içerikler güzel ama şu an sevmiyorum seni dinlerken çok yoruluyorum
Bir talebe
Bir talebe 5 gün önce
.... Kısaca yaygın olarak bilindiği şekliyle evrim, canlı varlıkların, bir “ilk nüve” sonrası çeşitli etkenler sonucu milyarlarca yıllık süreçler içinde birbirlerinden dönüşerek bugünkü çeşitliliğe ulaştığı düşüncesidir. Evrim, “bilimsel bir hakikat” değil, bir “teori”dir. Bir Müslüman olarak baktığımızda, yaratılışla ilgili açık ve kesin naslarla kesin bir biçimde çatışma teşkil ettiği için bir Müslümanın evrim teorisini (hangi kesime ait olan olursa olsun) benimsemesi ve savunması mümkün değildir. Evrim teorisi, adı üstünde bir “teori”dir! Ve bu teoriyi ispatlamak adına -özellikle son yüzyılda- uyduruk fosiller üretmek gibi “bilimsel” kepazelikler sergilendiği herkesin malumudur. Bir Yahudi veya Hristiyan, evrim teorisini kutsal saydığı metinlere aykırı bulmayabilir. Ama konuyla ilgili Kur’an ve Sünnet nassları açık ve kesin (sübut ve delaleti kat’î) olduğu için bir Müslümanın evrim düşüncesini benimsemesi mümkün değildir. Hatta bir adım daha ileriye giderek söyleyeyim, ilgili nassların sübut ve delalet noktasındaki kat’iyyeti dolayısıyla evrime inanmak kişinin imanını tehlikeye sokar! Ebubekir sifil hoca
yaşar ertekin
yaşar ertekin 7 gün önce
Çok keyifli bir sohbetti, tadı damağımda kaldı resmen.
dudarstmein
dudarstmein 7 gün önce
Z kuşağının sıkıntılarını onlardan biriymiş gibi içselleştirip çözmeye çalışmayacağım ancak bir z kuşağıdır gidiyor sosyal medyada. Bazı özgün sorunları vardır muhakkak ama her sorunun kökeni de kuşak farklılıkları , new world order, yok neo kapitalism şu bu gibi lanse edilince bu sefer kimse de aynaya bakmayacak ne sorunu varsa dıj güçlerden bilecek olmuyor mu ? Bir de açıkçası herkesin bu konuyla ilgili video çekmesi, konuşması, anlatması ve haliyle sosyal medya kurdu z kuşağı sayesinde bunların izlenme garantisinin olması, buradaki şahsın da pazarlamacıların kitle sınıflandırmalarıyla kuşaklar arasındaki sınıflandırmaları arasında paralellik kurması falan çok düşündürücü. Kuşaklara müşteri portföyü soğukluğu ve tanımıyla bakıyor. Kişiden kişiye karakter değişmiyormuş gibi. Kuşağın her bireyi birbirinin fotokopisiymiş gibi. Bu kadar yukarıdan bakarak neyi çözme iddiası oluşuyor onu da anlamıyorum. Özetle diyeceğim şu ki kuşak muşak boşverin aga işinize bakın. Zorluklarınızı bilmiyorum ama şunu bilin ki kimse de kolaylıklar içinde büyümedi herkes bir önceki kuşağa herşeyi kolayca başarmış gibi bakıyor ancak bitmiş yemeği görüyorsun genelde bir önceki kuşakta. Mutfağı görmüyorsun. Ne güzel anam babam birer maaşla ev almış ben alamıyorum diyorsun ama onların zorlukları gözüne batmıyor hiç. Hepimiz böyleydik yani. Yaşın 35 falan olunca kendi bahane ve başarısızlıklarınla başbaşa kalabilme riskin artıyor bu kadar etraftan seni anlıyoruz senin suçun değil diye rantçı bir ses yükselmesiyle. İlker Reis'e katılıyorum dolayısıyla. İşe zamanlı gelecen kardaş onun kuşağı muşağı olmaz.
asayar
asayar 7 gün önce
Ya inanmiyorum, nerden denk geldim bu video ya..beni benden aldi .bu hanimefendi cok hizli ve kendinden emin konusuyor..., is yerine onemli bir gorevi oldugu halde sabah 50 dakika gec gelen calisanin sorumsuzlugunu Z kusagi olmaya bagladi ya! Arkadasiniz 10 dakika gec gelse bozulursunuz buna bu tahammul enteresan. Saka gibi. Bu Z kusagina ozgu bir ozellik olsa bile bu onu hakli gostermez ki...neymis aksam gec cikmis, o arada programi yapan kisi, "ben istemedim gec saate kadar calismasini " dedi. Yani? Burada calisan kisi isleri onem sirasina gore siralandirip ne zaman gec ne zaman erken gelecegini gidecegini planlamaktan aciz ve ertesi gun programa gelecek konugu bekletiuor 50 dakika. Ama boyle konuk oldugu icin iyi ki bekletmis az bile, keske 3 saat gec gelse idi...bu hanim dakikalarca konustu ve z kusagini hep hakli ve dogru gibi gosterdi. Z kusagi ne yapsa yarabbi sukur diyecek :) Burada bu hanimin her nekadar kendini kusak arastirmacisi gibi lanse etse de, bence danismanlik verdigi o kapitalist pazarlama sirketlerinin gudumune cok fazla girmis, gencligi gazliyor benim gordugum bu. Yazik bu genclere sizin markalarinizin kuklasi oldular. Ayrica Z kusaginin yanlislarini gormek ve soylemek karsisinda her kosulda "zaten her kusak kendini begenir " gibi bir genelleme yapmak ne sacma..? Hayatimda bu kadar subjektif konusan bir arastirmaciya rastlamadim. hic mi bir yanlis yok bu kusakta kardesim? Otur soyle ciddi ve gercekci bir kiyaslama yap kusaklar arasinda... ama yapmaz sebebi ortada...Ya siyah ya beyaz diyor bu hanim. Sunucu bey cok daha mantikli ve gercekci konustu. Hele bir de ihtiyaclarin "adres edilmesi " gibi ingilizceden asirma cumleler kurmasi beni benden aldi. Z kusaginda uyumsuzlar varmis da, Yikici uyumsuzlari devre disi birakti neden onlar Z kusagi degil mi? Onlarin sayisi cok daha fazla . Bu cok bilmis hanimi nerden buldunuz ciddi bir akademik bilim insani yokmuydu?
Ayse Coskun
Ayse Coskun 8 gün önce
Bu TV yi neden seviyorum bilmiyorum😁 ama herhalde içerikleri beni mıknatıs gibi cekiyor
Erkan Deniz
Erkan Deniz 9 gün önce
Duygu artık ne Y ne de Z kuşağı o artık Kara kuşak olmaya karar verdi
Arda Sengel
Arda Sengel 9 gün önce
Keşke biraz Levent Erden'in konuşmalarını gerçekten dinleyip hakkında konuşsaydınız. Levent Erden SES gruplarına da karşı çıkar. Çünkü evet dediği gibi "Amerikan kaşığıyla Türk boku yenmez." Size afiyet olsun.
Meryem Taşpınar
Meryem Taşpınar 9 gün önce
Video’nun tamamında Duygu’yu yerden yere vurdunuz. 1-2 söylersin hadi 3 söylersin 4 kez söylersin. Program boyunca Duygu da Duygu. Niye geç kaldı kim bilir? Akşam yetişmesi gereken işler vardı ,bir de kendi kalmak istedi diyorsunuz. Bırakın normal bir çalışanınıza bunu yapmayı, eve gelen misafirin önünde çocuk azarlamak gibi bir sey bu yaptığınız. Kendi doğru bildiğiniz kurallarınızı böyle devam ettirerek bi sonuç alamazsanız,bırakın sonucu verimde alamazsınız.
Cengizhan Gök
Cengizhan Gök 10 gün önce
Z kuşağını z kuşağı olmayanlar anlatıyor Evrim Hanıma saygılar ama bana bu hep saçma gelmiştir.
Arif Snnp
Arif Snnp 10 gün önce
Bence Z kuşağı Ailesinin Z kişilerin yetiştirme hatası.
Gökmen Müftüoğlu
Gökmen Müftüoğlu 11 gün önce
Çok beğendim. Evrim Kuran’la bir program daha yapılabilse keşke.
Berkay Vidinündar
Berkay Vidinündar 11 gün önce
'''bilginin laneti tuzağı'' kavramı çok hoş, ağzınıza sağlık.
YineYollardayız
YineYollardayız 11 gün önce
Evrim hanım bana aşırı itici geldi nedense
叶修
叶修 12 gün önce
Bu alanda başka konukları görmek daha güzel olurdu.
Montanaro
Montanaro 13 gün önce
Aklı başında olan, mantıklı düşünebilen, akla ve bilime inanan bütün kuşaklar evrensel insan haklarının uygulandığı, insanların tabularla, dogmalarla kısıtlanmadığı bir dünyada yaşamak ister..
Nevin
Nevin 13 gün önce
Evrim Hanım çok tatlı 🥰
Günlük 1 Doz Matematik ve Fizik
Günlük 1 Doz Matematik ve Fizik 13 gün önce
Por*o sektörü kurulmasını ister kendi dilimizde anlayalım artık mk
Televizyon izleyen kedi
Televizyon izleyen kedi 14 gün önce
dislike atmak için videoyu açtım ve dislikekımı attım... D; cry
Onur Çukurçayır
Onur Çukurçayır 14 gün önce
yıkıcı uyumlular var bir de. politik doğruculuğun abuse edilmesi fili işaret edememe hastalığı gibi semptomlarla ortaya çıkan şizofrenik bir yaşam formu. asilerin her türlüsünden daha tehlikeli ibişler.
Hazar Beybi
Hazar Beybi 14 gün önce
ablanın ismi muhteşemmiş ya ahahaha
akagun
akagun 15 gün önce
Z kuşağı, X’lerin derin celiskilerini anlamıyor, anlamak istemiyor. İnanın bana aklı başında kimse Z olmak istemez... X de, Z’yi bencil, cahil ve kaba buluyor... İnanın bana kimse bunu da istemez... O halde daha cok paylasim, daha cok sukunet...
Kitap Kurdu
Kitap Kurdu 15 gün önce
Bence nüfusumuz çok gereksiz fazla..! Ya da bana mı öyle geliyor...😒
Demet Tunali
Demet Tunali 15 gün önce
Bilgisayar caginda buyuduklerinden, onlardan guzel urunler cikartmalarini istiyorum. Mesela,artik robot supurgeler var di mi. Sindi de akilli tuvalet fircasi olsun, kutusuna koyunca kendini bi dugmeyle tertemiz yapsin. Ta bu bu da var, saka bi yana bize marsta yasam yaratsinlar bize
Demet Tunali
Demet Tunali 16 gün önce
Sabah kalkamama konusubda dusuncem su. Goruyorum ki, farkinda olmadan, Y ve Z kusagi homosapiens ihtiyaclarina geri donuyo ve bunu sisteme basariyla dayatiyo. Matthew walker "why we sleep" kitabinda sabah erken uyanma carkinin modern toplumlarda depresyon&obezite&kanser gibi hastaliklara yol actigini anlatiyo.
Moriarty Redschild
Moriarty Redschild 16 gün önce
Z kuşağı bir konuk alıp; ne istiyorsunuz diye sorulsa büyük ses getirir
Hikmet Dönmezer
Hikmet Dönmezer 17 gün önce
Her ne kadar videoda kuşak harfleri anlatılmasa da anladığım kadarıyla X Y ve Z kuşakları var. 60 lardan sonra doğanlar X, 1980 lerden sonra doğanlar Y, 2000 den sonra doğanlar Z kuşağı oluyor değil mi? konu harici merak ettiğim farklı bir şey de acaba neden X,Y ve Z? deniliyor. 20 yıl sonra hangi harf verilecek o zaman ? :)
Hikmet Dönmezer
Hikmet Dönmezer 17 gün önce
yani alfabenin sonuna mı geldik diyorsunuz :)
Flu TV
Flu TV 17 gün önce
Alpha beta
berfin
berfin 17 gün önce
Evrim hanim lav yuuu
Ali Devrim OGUZ
Ali Devrim OGUZ 18 gün önce
Isine erken gelip hicbir is yapmayanlar dun aksam calistigi icin isine 50 dk gec gelenlerden daha iyi sanirim sizin icin.
Ugur Kurumlu
Ugur Kurumlu 18 gün önce
z kuşağı sex ister, çalışmadan kazanmak ister yani yer çekimsiz ortamda çilek tadında muz yemek ister
Aydın Ağa Alaskarov
Aydın Ağa Alaskarov 19 gün önce
Z kuşağının tek sorunu manipülatif bir dünyaya doğmalarından kaynaklanıyor. Denetlenemeyen bir bilgi çağında yaşıyoruz. Sosyal medyada çıkan paylaşımlara göre tepkisel davranışlar sergilemeye başladık. Bu tüm kuşaklar için geçerli. Tek sıkıntı, Z kuşağının İnternetsiz bir dünyadan bihaber olmalarından kaynaklanıyor. Bugünkü kadar aktiv internet kullanımı yapmadığım zamanlar yaşadım ben. Bir bilgi edinebilmek için uzun uzadı uğraşırdık. TRpost'a girdiğimizde bu kadar farklı kanal ve içerikle karşılaşmazdık. Şimdi bir konuda bilgin mi eksik, hop yaz Google'a çıksın. Sorun da burada kaynaklanıyor. Derin bilgi ortadan kalktı. sathı ve teyiti zor, denetimsiz bilgilerle bir şeyler yapmaya çalışıyoruz. Tabi ki ben internetsiz bir dünyayı tecrübe ettiğim için bu konuda hassasiyet gösterebiliyorum. Z kuşağında teessüf ki şartlardan dolayı böyle bir hassasiyet gelişemedi. Durmadan bilgi ve reklam bombardımanı altında kalan Z kuşağı üretemediği bu filtre sebebiyle zorluk çekiyor. Eski kuşaklar tutucu olabiliyor. Bir konuda deneyim elde edebiliyorlar. Fakat Z kuşağı, modern çağda bilgi ve alan bolluğu içinde ne yapacağını bulamama ile karşı karşıya. Özellikle Z kuşağında kronik bir kararsızlık, iradesizlik görüyorum. Eski nesiller de yönlendirme konusunda da sağolsunlar, bunlar mal, demekten başka bir şey yapmıyor. Bizim kuşak doğrudan hayatın içinde az-çok deneyim elde ederek bu internet çağına girdi. Y kuşağının bence bu konuda sorumluluk üstlenerek Z kuşağının doğrudan hayatı deneyimlemesi anlamında yardımcı olması gerekiyor.
bil bil
bil bil 20 gün önce
Belki bireyde psikoloji değil alanınız ama evrim hocam psikoloğum olsanız o bütün psikolojik soruları böyle güzel bir açık objektiften dinleyip tartışma belkide sizi kızdırmak çok isterdim çok değişik bir insansınız gaffar okandan sonra hayran olduğum ikinci türksünüz , bir diğer noktayı virgülle değiştirdiğinizi görmek niyetiyle yolunuz uzun olsun
Meryem Altundal
Meryem Altundal 20 gün önce
22:18 kesinlikle vasıfsız hissedişim boş değilmiş teşekkürler evrim kuran artık daha az başarısız hissederek uyuyabilirim :’)
Meryem Altundal
Meryem Altundal 20 gün önce
Duygu yalnız değilsin !!!
Tubanur Davuşan
Tubanur Davuşan 20 gün önce
Ağzınızdan bak damlıyor hanımefendi.
Murat Coşkun
Murat Coşkun 20 gün önce
Bla bla bla... Almanlar hala randevularına ve iş saatlerine çok sadık. Bildiğim 3 kuşak böyle. Hatta şöyle derler; Bir alman 5:55 de uyanır, 6:05 te kahvaltıdan kalkar, saat 6:00 da iş başındadır. Bütün bu konuşulanlar Türk tembelliğine kavramsal arayışlar...
Ata göğüş
Ata göğüş 21 gün önce
96 lı stajyer avukatım, maaş değil harçlık (asgariden aşağı demek oluyor) alıyorum, bonusu bırak yol, yemek bile almıyorum, geç gir erken çıkı bırak belirli vardiyam yok, oyun oynamayı bırak evden çalışmaya geçtik diye markete çıktığımı söylemeye çekiniyorum. Bu muameleye İstanbul da bir devlet Üni'sinde 2 yabancı dil bilip 2,96 ort ile hukuk okuyarak layık oldum. Siz de mutsuzsanız, sizin ben ... ... ...
şahin çapar
şahin çapar 21 gün önce
çok eğlenceli.
Zeynel Abidin AYYILDIZ
Zeynel Abidin AYYILDIZ 21 gün önce
Bireylerin özelliklerini içine doğduğu yıl/kuşak ile ifade etmek ne kadar anlamlı!!
kilimbam
kilimbam 22 gün önce
Biz hiçbirsey yaşamayan gençleriz
Dero Mero
Dero Mero 22 gün önce
ne laf kalabalığı yaptı aba. başım şişti. peki peki anladık en bilgili sensin
Dero Mero
Dero Mero 22 gün önce
sıktı bu z kuşağı muhabbeti
Murat Karaçelik
Murat Karaçelik 22 gün önce
merak edip baktım Alvin Toffler yahudiymiş
m c
m c 23 gün önce
kadının tabir ve terim dağarcığını çok beğendim. sarkaç örneği çok iyiydi mesela. bravo
bi basina
bi basina 23 gün önce
İki günü eşit olan zarardadır.
bi basina
bi basina 23 gün önce
Türkiye'de sizin gibi insanların olması keyif veriyor.
男の夢素晴らしいです
男の夢素晴らしいです 23 gün önce
Z kuşağının geç kalmasındaki temel sorunun yaptığı işin bir öneminin olmadığını düşünmelerine ve dadaist eğilimlerine bağlıyorum.
Ali Kara
Ali Kara 23 gün önce
Tarih pek çok alanda her 100 yılda bir farklı şekillerde kendini yeniliyor. Jenerasyonlar konusunda da Evrim hanıma katılıyorum. Alfa kuşağı ile yine başa dönüyoruz.
Candan Dinc
Candan Dinc 23 gün önce
Bu kadar az sözcük dağarcığıyla komplike hususlar ele alınabilir mi? Kuşak araştırmalarının maksadı iki imiş: 1) Şirketlere, istihdam ettikleri kişileri verimli kullanmayı öğretmek 2) Şirketlere, ürün/hizmetlerini almaya aday tüketicileri daha detaylı kategorize etmek ve davranışlarını öngörmek
Brock Skyman
Brock Skyman 23 gün önce
Muhteşem bir kadın, Z kuşağı bir sapyoseksüel olarak bayıldım bu bölüme.
mehmet öztürk
mehmet öztürk 24 gün önce
Inanamiyorum Evrim Kuran üniversiteler ihtiyaca karşılık vermiyor derken zamana uygun genel bir tespit yaptığını sanıyor. Ortaçağ medreselerine dönüşen Türk üniversiteleri demesi gerekirdi. Afganistandaki üniversiteler de yaya kaldı. Genel bir durum değil ki bu.
mehmet öztürk
mehmet öztürk 24 gün önce
Evrim kuram tekrar döngüsünde dolaşıp duruyor. Zorlama ile fikir uretilmiyor.
Efe Elmas
Efe Elmas 24 gün önce
Çok nitelikli ve kaliteli bir program olmuş. Lakin tek bir eksiği var Z kuşağını konuşurken ortamda bir Y- Z kuşağı olmaması. Duygu daha çok sohbete dahil olsaydı bence çok daha keyifli olabilirdi. İlker, Duygu ve Evrim Kuran ile üçlü bir sohbet harika olur.
first last
first last 24 gün önce
Z=ax2+bx+c=0
sercan duran
sercan duran 24 gün önce
Evrim hoca keşke daha az estetik yaptırsaydın.
yağmur iplikçi
yağmur iplikçi 24 gün önce
Kanalın sayesinde kültürlendim abi.
Züleyha
Züleyha 24 gün önce
Evren Hanım'ın 'Bu zamanın cahili' tanımı çok beyin açıcıydı.
ceren
ceren 25 gün önce
harika bir sohbet dilinize saglık
Gündoğan Kazancı
Gündoğan Kazancı 25 gün önce
Hem kendimizi hem bizden önceki ve sonraki nesli anlamamız konusunda çok bilgilendirici ve keyifli bir sohbetti. Büyük olasılıkla kasıtlı sorulan sorular, araya giren espriler, verilen örnekler ve sohbetin tamamı herkesin izlemesi gereken bir videoya dönüşmüş bence. Başta Evrim hanıma sonra İlker beye ve konu mankeni Duygu'ya (aradaki kahkahalariyla bile yorum kattığı için de) minnettarım. Fikrinize, dilinize sağlık.
Yorgun Vesselam
Yorgun Vesselam 25 gün önce
Z kuşağını ne kadar abarttınız şımarık sorumsuz yetiştirilmiş tembel bir kuşak
Dr Tobias
Dr Tobias 26 gün önce
Mesai saat 10:00'da başlıyor ki bayağı geç aslında. Duygu neredeyse 11'de gelmiş, bayağı geç. Bence bu Duygu'nun sorumsuz birisi olduğunu gösterir. Yaratıcı ve kanala değer katan birisidir muhakkak ki burada çalışıyor ama bu sorumluluklarının çokta farkında birisi olduğu anlamına gelmez.
Deli Dumrul
Deli Dumrul 26 gün önce
Her doğan insan çocukluktan gençliğe ordan orta yasa kadar olan bir süreçte, bir önceki nesil tarafından eğitilmesi ve yetiştirilmesi gereken bir varlıktır bu kadar basit bir denklem.
Emrah demirbaş
Emrah demirbaş 26 gün önce
Zamanın ruhu çok iyi bir söylem. kuşak sıralamasının oluşmasındaki temel sebep çünkü zamanın ruhu yaşadığımız çevreyi şekillendiren bütün etkenleri kapsıyor ve bu etkenlere maruz kalan toplum bir şekilde reaksiyon gösteriyor. o zaman bu reksiyonlar neden böyle oluyorlar sorusunun sormaktansa zamanın ruhunu oluşturan bu etkenleri anlamak daha önemli hale geliyor. bu noktalara odaklandığımızda "z kuşağı" için yapılan eleştirilerin giderilmesi konusunda daha somut adımlar atılabileceğini düşünüyorum. sonuçlardan çok sebepleri anlamalıyız.
Deli Dumrul
Deli Dumrul 26 gün önce
Merhaba hemen baştan söylemem gerekeni söyleyeyim video nün ilerleyen saatlerinde yine yorumlarima devam edeceğim. Personelimizin 10 da gelmesi gerektiği halde 10:50 gelmesi onun sorumsuzluğu gösterir, tabiki yolda başına bir şey gelebilir ama sorumlu olduğu yeri arayıp neden geç geleceğini anlatması gerekiyor deyilmi hadi anlatmadı onun başında bulunan sorumlu arkadaş kendisiyle konuşup bu şekilde yapması gerektiğinin anlatması gerekiyor, gelişmiş ülkelerde bu iş bu şekilde yapılıyor cünkü, daha iş hayatına yeni başlayan gençlerin bilmesi çok önemli deyilmi.
Sistem Kurmak
Sistem Kurmak 26 gün önce
Sizin ne anladığınız var. Her şeyi bu şekilde genelleyemezsiniz.
Berc Şahinoğullarından
Berc Şahinoğullarından 26 gün önce
İşine saygısı olmayan insanlara kuşak harfleri uydurarak mazur görmeye ve göstermeye çalışmak orta vade de sefalet uzun vade de yıkım getirecek. İnsanlar işlerini önemsemeli sabah geç gelmek bir işverene mazur gösterilemez özellikle de işveren sabah erken geliyorsa. Hayata asılmayı anlatın gençlere yayılmayı normalleştirmeyin. Sanayi 4.0 dedikleri çok insanı aç bırakacak zaten birde tembelliği normalleştirmeyin hepden sefil olmasınlar..
İkarus'un Günlüğü
İkarus'un Günlüğü 27 gün önce
yahu biraz anarşizm okuyun amerikayı her gün yeniden keşfetmek kadar budalaca bişey olamaz
Zaman Gezgini
Zaman Gezgini 27 gün önce
Hocam teşekkürler
Sirius Activity Team
Sirius Activity Team 27 gün önce
:( aynı şeyleri sıkılmadan anlatabilmeyi bırakacağın günü dört gözle bekliyoruz
Askıda Youtuber
Askıda Youtuber 27 gün önce
2000 sonrası, sezaryen ya da normal yolla dünyaya gelen bebeklerin büyümüş haline Z Nesli/Kuşağı denir. Çıplak ayak bileğini yaz kış teşhir edecek ve kaval kemiğine yapışacak kadar malzemeden çalınmış yapışık pantolonla yaşayan, Aleyna Tilkiye baba diyen, Esra erola çıkıp üç karılı heriflere kuma olduğunu gururla duyuran, günde 25 saat pupg oynayan kuşağa ise ZEĞ KUŞAĞI denir ve ülkemizde inasanca yaşamın sona erdiğini müjdeleyen işte bu ZEĞ KUŞAĞIdır.
Aysen Altunay
Aysen Altunay 27 gün önce
Allah'ım ne kadar harika bir kadın🙏🙏🙏🙏💛💛❤️🌲🦄 içimdeki çocuğu uyandirdiniz,bence Z kuşağı sizi örnek alicaksa sahiplenmenizi ve sevginizi korumanızı kollamanizi bir de bilgeliğinizi örnek alsalar yeter🙏🙏🙏🙏
Aysen Altunay
Aysen Altunay 27 gün önce
Z kuşağının bence en güzel yanı,zihinsel kosullanmalara tav olmaya diğer kuşaklara göre daha bağışıklı olmaları yani daha tarafsız daha gerçekten yanalar
Aysen Altunay
Aysen Altunay 27 gün önce
Halil Cibran'in " çocuklar üzerine" adlı eserine bakılırsa zaman döngüsel tinlamiyor pek
Nazan Can
Nazan Can 27 gün önce
Kuşak catışması her zaman olmuştur ve olmaya devam edecektir.Bu aslında çok güzel.İnsanı diğer canlılardan ayıran en önemli özellikler düşünebilmek , araştırmak , eleştirmek ,yeni fikirler ortaya çıkarmak , yaratıcılık , olduğu gibi kabul edip boyun eğmek yerine karşı gelebilmek............Bence tek sorun karşılıklı saygı eksikliği
cihangir aslan
cihangir aslan 27 gün önce
Yaşlılar gençleri kıskandıkları için azarlar.
A.Buğra Erkan
A.Buğra Erkan 27 gün önce
Z den sonra niye yeniden boomerlar geliyor
Alperen Ekici
Alperen Ekici 27 gün önce
Ceza, karşılık ve bedel anlamına geliyor zaten.
Mustafa Baş
Mustafa Baş 27 gün önce
Gülüşüne hastayım İlker AMCA!!
Hüseyin Şahin
Hüseyin Şahin 28 gün önce
Bize öğretenlerin kendilerinden iyi olmamızı istemediği bir çağ.
Frat Senai
Frat Senai 28 gün önce
bisi olmaz bi ps5 alsinlar gecer..
Selin Hafız
Selin Hafız 28 gün önce
Sadece insanları daha çok para kazanmak için bir araç bir makine yerine koyan ve her şekilde sömürüden beslenen işverenler varken nerdeyse kimse sizin gibi benden daha iyi olsun diye düşünüp yanında çalıştırdığı kişiler için kendini paralamaz. Siz Türkiye şartlarının polyannnalarısınız. Bizler sefalet içinde yalnızlaşmış bireyler olarak öleceğiz
Fethi Şahin
Fethi Şahin 28 gün önce
emeğinize sağlık çok güzel bir program olmuş. ancak kulaklıkla dinleyemedim konuşurken çok fazla ıslık sesi geliyor. ya da ben aşırı hassasım. iyi çalışmalar
Dark Lite Gamer
Dark Lite Gamer 28 gün önce
Ok boomer z kuşağı ben alfa kuşağı
ou
ou 29 gün önce
Bu Z kuşağına niye bu kadar kafayı takti büyükler anlamiyorum ya habire Z kuşağı diyip daha da itici oluyorlar zaten
Giray Yiğit
Giray Yiğit 29 gün önce
Hocama güzeller güzeli sözleri, emeği ve bizim asosyal umursamazlar olmadığımızı gösterdiğiniz için çok teşekkür ederim. 22 yaşındayım bu arada :D
Battal Uçar
Battal Uçar 29 gün önce
32:38 İlker Canikligil egosu diyelim :D
Reşit Dynç
Reşit Dynç Aylar önce
Evrim hn.gençleri incelerken sizde yaşlanmayı unutmuşsunuz.Aynı kuşaktanız kendimi çok eksik hissettim.Ama merak hissiyatım hala çalışıyor.
Ilker Tozluklu
Ilker Tozluklu Aylar önce
Kadına bayıldım. Tekrar görebiliriz umarım.
Serdar Gülşen
Serdar Gülşen Aylar önce
X ler bencilliği bırakırsa belki dünya daha iyi bir yer olabilir.
Eleştiri Makinası
Eleştiri Makinası Aylar önce
Bu X kuşağı, Z kuşağı vs. %90 oranında fasa fiso muhabbetler. Özel sektörün sıkıcı toplantılarında, sıkıcı gurucuların anlattığı masallar olarak kalmalıydı. Neden bu kadar canon oldu anlamadım? İlker bey'in de programın sonuna Z koyarak bu işe prim vermesi de hoşuma gitmedi. Bırakın bu kuşakların çatışmasını da sınıf çatışmasından bahsedin biraz. Altta bi arkadaşın yorumunu aynen kopyalıyorum buraya ne güzel demiş. : "Duygunun ekmek kkaygısı yokta ondan geç gelebiliyor Evrim hanım her sabah saat 8 de fabrikada olmasam işimi kaybederim işim olmasa yaşayamam iki binliyim ne yani ben Z kuşağıyım fakat hadi bugün işe geç gidiyim gibi bir şansım yok eminim Tr nin çoğu benim gibi orta-üst sınıfın çocuklarına bakarak toplum analizleriniz can sıkıyor"
Arda kör
Arda kör Aylar önce
32:38 ilker hocanın ne demezsin bakışı :)))
grunges100
grunges100 Aylar önce
Abi şu Beyaz Türkler bizi öldürdü beee qweqqweqwe komiksiniz abi şu itici tavırlarınız ve ülkenin sosyal yapısını olur olmaz reddedişler,faklı dillerden Türkçeleşmiş kelimeleri kullanmaya çalışmalar şu sahte elitliğiniz bizi bitirdi bee iticisiniz aga ve hep öyle kalacaksınız ya qweqqweqwe gereksiz siterilsiniz yani kasmayın bu kadar beeee qeqwqweqwe.
mine _
mine _ Aylar önce
yemişim z kuşağını yaa..sanırsın ki hepsi birer Einstein..z kuşağı denilen zıvandan çıkmış bir yeni yetme gurubu..bir kere hiç birinde inanç yok asla ana-babaya saygı yok aşırı derecede bencil..kendilerini kültürlü sanan ama sadece ders kitabı okuyan insani hiç bir değeri olmayan sadece ota-boka duyar kasan yitik bir ergen kesimi..benim okula yeni gelenleri çiğ çiğ yemek bana acayip güzel geliyor :))))))...çünkü hiç biri yanında biri olmadan bir mok değil
Vanta Siyahı
Vanta Siyahı Aylar önce
Süperdiniz
Halime Oran
Halime Oran Aylar önce
Çok iyiii
Melike Şahin - Nasır (Official Audio)
4:31
Melike Şahin
görünümler 595 B
TozKoparan İskender 12. Bölüm
1:12:52
Tozkoparan İskender
görünümler 1,6 Mn
Olmaz Öyle Saçma Tarih CANLI Bölüm 20
1:29:33
Melike Şahin - Nasır (Official Audio)
4:31
Melike Şahin
görünümler 595 B
TozKoparan İskender 12. Bölüm
1:12:52
Tozkoparan İskender
görünümler 1,6 Mn
AÇ SUSUZ KARDA HAYATTA KALMAK!
25:17
Orkun Işıtmak
görünümler 2,5 Mn
Sadakatsiz 20. Bölüm Fragmanı
0:54
Sadakatsiz
görünümler 3,8 Mn
Yeni Otomobilimiz !! | OTOPARK.com | VLOG
14:23
OTOPARK.com
görünümler 287 B
Ekin Uzunlar & Bilal Hancı  - Gelin Ettiler Yari
3:59